Lidovci vyzvali místostarostu Fialu k odstoupení. Kvůli dluhům

 

místostarosta 2

Hladinu veřejného mínění rozvlnila informace, že místostarosta Znojma Jan Fiala nemá vyrovnaný pronájem městského bytu. Tato informace znepokojila Městskou organizaci KDU-ČSL ve Znojmě. „Není možné, aby místostarosta Znojma téměř rok neplatil opakovaně nájemné a nyní dlužil i za předvolební kampaň desítky tisíc korun, to je opravdu nemorální,“ uvádí ve svém prohlášení znojemští lidovci. Předseda této organizace Marek Venuta dodává: „Neumím si představit, jak může člověk vykonávat veřejnou funkci ve městě, vůči kterému opakovaně a dlouhodobě nemá vyřízení pohledávky.“ Výbor KDU-ČSL také doporučil místostarostovi Janu Fialovi z hnutí ANO 2011, aby zvážil svou rezignaci na funkci místostarosty Znojma.

Místostarosta Jan Fiala podle svých slov dlužné nájemné vyrovnal. „Na základě svého pochybení při platbě za pronájem městského bytu v minulosti a v souvislosti s mou současnou veřejnou politickou funkcí jsem se rozhodl ke stažení žádosti o znovu pronájem městského bytu a vrácení bytu městu. A to přesto, že jsem veškeré své závazky uhradil před tím, než jsem do pozice místostarosty města nastoupil. Učiním tak prohlášením na bytové komisi, která má o tomto hlasovat. Je moji morální povinností zaplatit za své prohřešky z minulosti, abych mohl se ctí vykonávat mandát, který mi byl voliči dán. Současně předpokládám, že nastavíme pro všechny veřejné činitele stejný metr a morální kredit a že každý z politiků či zastupitelů bude postupovat se stejnou odpovědností,“ konstatoval místostarosta Jan Fiala

Podle předsedy znojemských lidovců Marka Venuty nejde jen o dlužné nájemné za městský byt. „ Mám na mysli i dluh za předvolební kampaň politického hnutí ANO. Podle vedení redakce znojemského Deníku si právě Fiala zadal inzerci za čtyřicet tři tisíc korun a přes několikeré urgence zůstal dluh neuhrazen po několik měsíců. Zaplacen byl až tento čtvrtek po zveřejnění informací na iDNES.cz. Pikantní na tom je, že inzerce byla fakturována na Cycling Team Znojmo, který Fiala donedávna také vedl. Tohle také nevysvětlil,“ informoval Venuta, který se domnívá, že by místostarosta Jan Fiala měl post místostarosty města opustit alespoň do doby, než své podivné finanční machinace osvětlí.