Luciani a Svoboda pomáhají Kometě

Po dvou hokejistech Orlů Znojmo sáhli v brněnské Kometě, která se v Extralize potýká s velkou marodkou. Znojemští hráči tak alespoň získají herní praxi, neboť ve druhé hokejové lize je výluka kvůli koronaviru.

Kometa si na hostování nejprve vybrala Kanaďana Anthony Lucianiho. Ten v minulém ročníku nasbíral v mezinárodní EBEL 64 bodů v 52 zápasech a patřil k nejproduktivnějším hráčům ligy. Letos zůstal znojemským barvám věrný i ve druhé lize, tam ale před přerušením stihl odehrát jen pět utkání.

„Kometa projevila zájem, má nějaké zdravotní indispozice v kádru a Tony jim může pomoci. Je to výborný bruslař, což prokázal i v EBELce. Extraliga je svým stylem trochu jiná, taktičtější a svázanější, ale věřím, že si na to zvykne. Nikdo od něj nemůže čekat zázraky hned v prvním zápase, ale může to být pro Brno šikovná výpomoc. Je to svým způsobem taky reklama pro náš klub,“ uvedl sportovní manažer a trenér Orlů Miroslav Fryčer.

Po Lucianim si pak v Brně vybrali také Tomáše Svobodu, Který v Kometě působil už několikrát a v sezóně 2017/18 s ní získal titul. Na rozdíl od Lucianiho Svoboda naskočil už do zápasu s Mladou Boleslaví, ve kterém Brňané vyhráli 3:2 a Tomáš si připsal kladný bod v plus minus hodnocení. Byla to první výhra Komety za tři body v letošním ročníku. V nedělním duelu ve Vítkovicích už hráli za Kometu oba znojemští hráči a mohli se radovat z výhry Brňanů na samostatné nájezdy.