M. Lacko: Rád bych, aby zase chodili diváci

lacko

Fotbalový záložník Matúš Lacko je definitivně po dvou letech zpátky ve Znojmě. Rok a půl strávil v dresu brněnské Zbrojovky, pak byl půl roku v Retzu a v nadcházející sezóně by opět měl být mozkem týmu 1. SC Znojmo, který dnes v Příbrami zahájí boje ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. S tvořivým středoopolařem jsme si před startem Fortuna národní ligy povídali.

Jaké je to být zpátky ve Znojmě?

Jsem strašně rád, že to vyšlo. Cítím se fajn a doufám, že to bude podařená sezóna. Ale poslední zápasy nám ukázaly, kde máme slabiny a kde nás tlačí bota, takže musíme ještě víc makat.

Jak moc se mužstvo změnilo oproti době, kdy jste odcházel?

Samozřejmě se změnilo. Ale já ty kluky znám, chodil jsem se na ně dívat. Ale chybí nám ještě víc kvality, větší bojovnost i hlad po vítězství.

Co jste trénovali na závěrečném soustředění?

Tréninky byly docela svižné. Hlavně jsme se zaměřili na zakončení, to nám zatím moc nejde, hlavně ty finální přihrávky. Důležitým bodem programu byla také taktika. Už to nebylo o kondičce.

S čím se vy osobně vracíte do Znojma?

Já bych byl rád, kdyby zase ve Znojmě začali chodit na fotbal diváci. A třeba ještě ve větším počtu, než když jsem tady hrával před tím. Tenkrát tady bývala super atmosféra. Lidi fotbal žrali, jak se říká. A mně osobně půjde hlavně o vítězství. Třeba ať se vyhraje gólem z devadesáté minutě, ale hlavně, ať se vyhraje.

Jakou roli vám přisoudil trenér?

Pokud mě zařadí do sestavy, měl bych tak trochu dirigovat ty hráče vedle sebe. Mám už něco odehraného, cítím se dobře, doufám, že tu zkušenost prodám.

Svými zkušenostmi asi budíte hlavně u mladších spoluhráčů v kabině respekt…

Já to tak neberu. V kabině jsme si všichni rovni. A na hřišti ej mi jedno, koho seřvu. Může to být klidně i Heli nebo Mezla )nejzkušenější hráči v týmu David Helísek a Radek Mezlík – pozn. red.). Tam taky nedělám rozdíly. A když mi naopak řekne třeba i někdo mladý, co mám udělat, tak to udělám, když to bude správně.