M. Pláněk: Rád bych si reprezentaci zopakoval

martin pláněkMartin Pláněk patří k nejlepším hráčům, jaké hokejové Znojmo vychovalo. Prošel řadou juniorských reprezntačních výběrů a před týdnem na Karjala Cupu poprvé nastoupil i za reprezentační áčko. A pařil s dvěma plusovými body mezi trojici nejúspěšnějších reprezentantů. A daří se mu i v extralize, kde hájí barvy Hradce Králové. Jeho tým se pohybuje na rozhraní elitní čtyřky.

Jaká byla vaše cesta, když jste opustil před dvěma lety tým Orlů?
Kontaktovaly mě tehdy Budějovice, byla to pro mě jediná volba, ale strávil jsem tam vlastně jen tři měsíce v letní přípravě, pak přišlo stěhování do Hradce Králové. Nebylo to nic příjemného, měl už jsem v Českých Budějovicích zařízené bydlení, zažíval jsem takovou situaci poprvé, ale horší to bylo pro spoluhráče, kteří byli v Českých Budějovicích zvyklí. Těm se moc nechtělo. Já jsem tam byl nový, takže to tak strašné nebylo a nakonec jsem rád, že to tak dopadlo. V Hradci se mi líbí a jsem tady spokojený.

Pojďme z extraligy k vaší pozvánce do reprezentace. Překvapila vás?
Já jsem to ani nečekal, že bych se někdy mohl podívat do reprezentačního áčka. Jsem strašně rád, že jsem si to mohl vyzkoušet a určitě bych si rád tuto zkušenost v budoucnu zopakoval.

Nemrzí vás v této souvislosti trochu, že příští rok je mistrovství světa v Praze, kde asi nelze na rozdíl třeba od Běloruska čekat omluvenky od hráčů ze zámoří?
Pro nás hráče z Extraligy bude strašně těžké se na mistrovství dostat. Určitě tam budou mít přednost hráči z NHL. Je to i o tom, že si trenéři nemohou dovolit tam vzít nějaké mladé hráče z Extraligy, kteří nemají ty zkušenosti. Pro nás je ale dobrý každý zápas za reprezentaci

 

Celý rozhovor ve vydání Znojemského týdne z 18. 11. 2014