Majitelé si chaty zabezpečují i elektronicky. Policisté na Vranovsku kontrolují 4 500 chat

Na kontrolu chat u Vranovské přehrady se v úterý vydali nejen policisté z obvodního oddělení Vranov nad Dyjí, ale i příslušníci speciální pořádkové jednotky, psovodi se psy a strážci zákona na koních. K hůře dostupným místům vypluli policisté na lodi. U čtyř chat zjistili, že mají otevřená okna nebo okenice a ihned vyrozuměli majitele. „Ti sami uvedli, že během uplynulého víkendu byli na místě a zřejmě ve spěchu a z nepozornosti na to zapomněli,“ informovala mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Na služební mobilní telefon vranovských policistů telefonoval ještě v průběhu kontroly chatař, který má objekt vybaven zabezpečovacím zařízením. Chtěl se ujistit, že osoby v černém oblečení, jsou policisté a ne zloději. Takto zabezpečené chaty má stále více majitelů. Policisté minulé úterý prověřili zhruba polovinu rekreačních chat. Všem chatařům zanechali na místě lístek s datem, kdy zde byli. Zbývající část z celkového počtu asi čtyři a půl tisíce chat zkontrolují v průběhu dalších dnů a týdnů.

Zprávu a foto najdete také v 48. čísle Znojemského týdne, který je k dstání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

FOTO: Policie ČR