Májová vyjížďka letos poprvé jinak

Od roku 1990 se scházejí cyklisté ze Znojma a okolí na 1. Máje na tradiční Májové vyjížďce. Vydaří-li se počasí, nebývá výjimkou účast i kolem 200 cyklistů.

V souvislosti s aktuálně vyhlášenými opatřeními a omezeními vládou ČR souvisejících s celosvětovou pandemií viru COVID-19 dochází k podstatným změnám v organizaci této tradiční sportovní akce.

Není možné se z důvodu respektování nařízení vlády sejít na tradičním místě srazu na Kovářské ulici ve Znojmě a jet společně na kontrolní cílové místo.

Na základě povolených aktivit se však této akce mohou zájemci zúčastnit alespoň symbolicky. Co to znamená?

Na kole lze do přírody vyjet maximálně v deseti

V obydlených prostorách a místech s výskytem více osob (typicky, než se z města dostanete do přírody) je nutné mít nasazenu roušku, jakmile se ocitnete sami v přírodě, lze ji sejmout.

Projet si můžete libovolnou trasu a symbolicky tak zahájit cyklistickou sezónu

„Z dobře informovaných zdrojů víme, že bude v tento den v Podmolí v Hospůdce u Rybníka otevřeno výdejní okénko, kde se bude možno se v souladu s respektováním všech nařízení občerstvit. Všem přejeme hlavně hodně zdraví a výdrž překonat současnou pro všechny z nás nelehkou situaci. Jakmile to bude možné, společné akce a závody znovu s velkou chutí rozjedeme a společně se budeme těšit z obnovených sportovních aktivit. Termín znojemského Kola pro život Znojmo burčák tour České spořitelny zůstává i nadále stanoven na 5. Září 2020 a doufáme, že proběhne již v normálním režimu,“ uvedl za pořadatele akce Mirek Kučera.