Marek Dalík je volný

Soudce Miroslav Nahodil vyhověl žádosti Marka Dalíka o podmínečné propuštění. Dalík si ve znojemské věznici odpykával pětiletý trest za to, že se pokusil získat úplatek 3 x 6 000 000 eur za ovlivnění nákupu kolových obrněnců pro Armádu České republiky. Přestože měl Marek Dalík ve znojemské věznici poměrně volný režim, chodil pracovat mimo věznici a několikrát mu byl trest přerušen, přiznal, že pobyt za mřížemi byl pro něj velmi stresující. „Vadilo mi úplně všechno. Člověk je omezen, nemůže se stýkat se svými nejbližšími, pracovat, normálně žít. Je to neuvěřitelná zkušenost, už bych to nechtěl zažít,“ konstatoval ke svému pobytu ve vězení Marek Dalík.

O podmínečné propuštění si požádal 25. září, kdy mu uplynula polovina nařízeného trestu. Soudce Miroslav Nahodil konstatoval, že byly naplněny všechny tři zásadní podmínky pro to, aby mohl být Marek Dalík podmínečně propuštěn. Tedy, že vykonal polovinu trestu, choval se po tu dobu řádně a riziko toho, že bude pokračovat po propuštění v trestné činnosti je nejnižší možné. Marek Dalík opustil jednání Okresního soudu ve Znojmě jako podmínečně propuštěný s pětiletou zkušební dobou.

Více se dočtete v 48. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích nebo v jeho internetové podobě na www.alza.cz v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.