Marek Uram: Na Znojmo vzpomínám v dobrém a rád

uram-c

Je jednou z nezapomenutelných legend znojemského hokeje. Do Znojma přišel v prosinci 1999 a strávil zde dlouhých sedm let. Během svého působení si získal srdce tisíců znojemských fanoušků, kteří dodnes vzpomínají na hráče s číslem 79 na zádech. Vzpomínají na doby, kdy se po znojemském ledě proháněl společně s krajanem Peterem Pucherem. S Pucherem patřili několik let k tahounům mužstva a stali se jednou z nejobávanějších útočných dvojic v extralize vůbec. Uram s Pucherem byli synonymem pro hokejové Znojmo. Marek Uram se po letech vrátil do rodného Liptovského Mikuláše, kde by měla jeho hokejová kariéra jednou symbolicky skončit.

 

Jak se Vám daří v životě?

Jsem spokojený.

Jaké to je vrátit se do Liptovského Mikuláše? Na místo, kde jste hokejově vyrůstal…

Vždycky jsem si přál, že jednou kariéru ukončím v rodném Liptovském Mikuláši a dohraju tam poslední sezónu. Což se mi teď plní, takže jsem spokojený.

Hrajete pravidelně? V jaké formaci naskakujete?

Za Liptovský Mikuláš hraju pravidelně, většinou to vychází na druhou lajnu, ve které hraju se Sukeľem a Kriškou.

Jak se vám hraje se spoluhráči? Lépe než s Peterem Pucherem?

S Peterem to bylo něco jiného, navíc je to už hrozně dávno. Já si hráče nevybírám. Jsem starší hráč a jsem tu proto, abych pomohl těm mladším rozběhnout se do svých hokejových kariér. Jsem tu na pomoc a předávání zkušeností.

Zranění se vám vyhýbají?

Nemám rád tuto otázku, protože většinou, když se mě na ni někdo zeptá a já odpovím, tak se mi potom něco stane. Takže na ni radši nebudu odpovídat.

  Jak se udržujete v kondici? Teď je to asi složitější s přibývajícím věkem…

Neřekl bych, že je to teď složitější. Prostě za tu dobu je tělo na něco zvyklé. A já znám dobře svoje tělo, tak dělám přesně to, co potřebuje.

Liší se slovenský styl hokeje od toho českého?

Myslím si, že hokej je jen jeden, je jedno, kde se hraje. Jestli je to rozdílné, nebo není, všechno je otázka peněz a kvality hráčů. Ale zároveň si myslím, že česká extraliga je určitě na vyšší úrovni než ta slovenská.

Vzpomínáte někdy na Znojmo?

Samozřejmě, že vzpomínám, zažil jsem tam krásné časy.

Celý rozhovor najdete v papírovém vydání Znojemského týdne.