Maškary všude řádily a bavily

 

Maškary-Lukov 1

Masopustní maškary vtrhly poslední únorovou sobotu snad do všech obcí a měst našeho regionu aby tancovaly, zpívaly, bavily, prováděly různé taškařice či alotria. Od lidí za to dostávaly štamprli slivovice, skleničku vína, koblihy, koláče či uzené, klobásy a další laskominy.

Do Lukova kromě čarodějnice, klaunů, šmloulů, vojáků zavítala i sex bomba, soudce či hokejový reprezentant. Do takových kostýmů se převlekli dobrovolní hasiči a děti. Odpoledne proběhl ve Stodole u Čabalů dětský karneval a večer se tady při hudbě sešli místní. V nedalekých Milíčovicích probíhalo masopustní veselí s průvodem a posezením v kulturním domě v režii místních hasičů. Své hasičské uniformy si oblekli dobrovolní hasiči, kteří se v Olbramkostele se svými dětmi a dalšími obyvateli obce vydali na masopustní obchůzku. Ve Vranově nad Dyjí nechyběli v průvodu piráti, Marfuša či děda Mráz. Masek bylo kolem pětadvaceti, a tak se rozdělily do dvou skupinek. Hrádem spolu s ostatními maskami prošel křivohubý sportovec-medailista i krávy Milka a stračena. Do Vrbovce se kromě šašků, Rumcajse, indiána či čarodějnice dostala i maškara převlečená za lékařský přístroj mamograf. Masopustní průvod zde již druhým rokem pořádá obec. V Pravicích ….

Více se dočtete v tištěné podobě 10. čísla Znojemského týdne, které dostanete na novinových stáncích.  Zde najdete i fotografie Masopustů v jednotlivých obcích.