Město hledá maskota

Maskota pro aktivity zaměřené na odpadové hospodářství hledá město Znojmo a vymýšlet ho mohou školáci i studenti. Znojemská radnice vyhlásila výtvarnou soutěž na téma: Znojmo třídí odpady – hledá se maskot. „Každý správný projekt, jako ten náš, který se zaměřuje na odpadové hospodářství, potřebuje svého maskota. Děti mají velkou fantazii, proto jsme je do hledání našeho maskota zapojili. Už se těšíme na návrhy,“ řekla Denisa Krátká, vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče.

Soutěží se ve čtyřech kategoriích. První kategorie je určená kolektivům mateřských škol. Jejich úkolem bude vytvořit libovolný výrobek s využitím odpadových materiálů. Ostatní kategorie jsou určené žákům základních a středních škol a základní umělecké školy. Ti mají za úkol vymyslet a nakreslit maskota – postavičku, zvíře, rostlinu, který by vtipným způsobem informovat děti a dospělé o odpadovém hospodářství. Vítězný návrh bude dále graficky zpracován a použit v informační kampani města.

Výkresy se mohou posílat až do 31. října. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne 17. listopadu v rámci Dne otevřených dveří radnice. Absolutní vítěz získá Cenu starosty – úhradu poplatku na odpady pro rok 2015 pro sebe a svoji rodinu, to je rodiče a sourozence. Z vybraných prací bude uspořádána výstava v prostorách městského úřadu.