Milan Fridrich proti Střešovicím nenastoupil

 

V sobotním šlágru florbalové Superligy mezi Znojmem a Střešovicemi zůstal nejlepší znojemský hráč Milan Fridrich jen na tribuně. Na vině nebylo ani zranění ani pokles formy, ale pouze osobní důvody. Nechtěl totiž nastoupit proti klubu, ve kterém strávil nejkrásnější léta své dlouhé a velmi úspěšné kariéry. Střešovice byly v době jeho tamějšího působení suverénem nejvyšší soutěže a Fridrich patřil k jeho hlavním oporám. I proto sobotní prohru svých znojemských spoluhráčů 2:7 sledoval jen z tribuny.

 

Co vás k rozhodnutí nenastoupit k takhle atraktivnímu zápasu vedlo?

Už když jsme domlouvali podmínky přestupu do Znojma, deklaroval jsem, že proti Tatranu hrát nebudu. Osobně jsem to tak cítil a zněla tak i dohoda.

Kolik sezón jste vůbec ve Střešovicích strávil?

Počkejte… Jedenáct nebo třináct. Musím to spočítat… (po chvilce), bylo to asi jedenáct.

Na co za ta léta nejraději vzpomínáte?

To je těžké říct. Těch úspěchů bylo hodně. Od samého začátku. Každá ta sezona měla něco do sebe. Zažil jsem spoustu hráčů a dá se říct i generací. Bylo to zajímavé. Asi nejlepší byla ta éra, kdy kolem mne byli hráči podobného věku, se kterými jsme měli stejné zájmy, ale i potom to bylo fajn, třeba poslední titul. Těch zážitků byla spousta.

Střešovice už nejsou tak suverénní jak za vašich časů…

Jako se mění celý sport, tak se mění i poměry tam. Střešovice nyní hodně sázejí na svoje odchovance, na mladé hráče. V tu chvíli není ta výkonnost tak velká a stabilní jako u zkušených hráčů. Proto i ty výkony jsou někdy trochu jak na houpačce. Je to o něco těžší práce, ale je to realita. Pořád se držíme na špici a cílem je vychovávat si hráče pro sebe, aby zůstávali a odváděli pro klub dobrou práci. To se daří a i když se letos začátek soutěže nepovedl, kluci se myslím budou zvedat, ještě ukáží svůj potenciál a na play off se naladí na správnou notu. A já myslím, že by mohli zamotat i to finále.

 

Celý rozhovor najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-42-2017-d5134215.htm?o=1