Milan Zacha-Kučera: Zlatý vlak vytvořily komunistické tajné služby

Většinou muži zamířili v úterý do znojemské knihovny na přednášku záhadologa, hledače pokladů a autora knihy Největší tajemství třetí říše Milana Zacha Kučery. Popisuje v ní výpravy, které podnikl jako člen skupiny S. G. P. směřující k odhalení jednoho z Hitlerových velitelských stanovišť v Sovích horách v Polsku. Milana Zacha Kučeru vzrušují záhady, které se staly především ve válkách. Jejich zkoumáním se zabývá od svých pětadvaceti let. Byl účastníkem a iniciátorem mnoha expedic, které se snažily poodkrýt roušku nevysvětlitelným událostem. Využili jsme jeho návštěvy Znojma a položili mu několik otázek.

Velitelské stanoviště vůdce Třetí říše v polském Valbřichu je veřejnosti přístupné. Kam až jste se dostal jako člen badatelské expedice?

Bylo to do nepřístupného podzemí pod zámkem Ksiaž ve Valbřichu, které je doslova zavrtáno padesát metrů do skály pod zámek. A také do všech ostatních veřejnosti nezpřístupněných objektů tajného projektu ANLAGE RIESE o kterých víme.

Co jste tam hledali, skutečně věříte, že Hitlerův Zlatý vlak existuje?

Já osobně jsem se nikdy netajil s tím, že Zlatý vlak považuji za bajku vytvořenou komunistickými tajnými službami východního bloku až po válce. Nicméně samotné poklady statisíců německých obyvatel Breslau (dnes Vratislav) někde musí být. 

Jde o vlak ze zlata nebo vlak naplněný zlatým pokladem?

Je to příměr, který použili jako první polští novináři, aby vyjádřili hodnotu údajných cenností v něm převážených.

Pokud by existoval, čím byl naplněn?  ….

Pokračování rozhovoru najdete ve 48. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je od pondělí 4. prosince k dostání na novinových stáncích.

Foto nahoře – M.Zacha Kučera na přednášce ve Znojmě.