Miloš Zeman vyhrál i druhé kolo voleb

 

 

Prezidentem České republiky bude i nadále Miloš Zeman. Třiasedmdesátiletý rodák z Kolína sice ve druhém kole nedominoval tak jako v tom prvním, i tak ale nad svým protikandidátem Jiřím Drahošem zvítězil s bezpečným náskokem sto padesáti tisíc hlasů. V procentním vyjádření získal Zeman 51,36 % hlasů, zatímco Drahoš 48,63 %. Na jižní Moravě byly výsledky podobné těm celorepublikovým. Miloš Zeman zde vyhrál o trochu větším rozdílem (51,95 % oproti Drahošovým 48,04 procentům) a přišlo i o něco více voličů (67,49 %). To na Znojemsku, kde přišlo k urnám naopak méně lidí (65,74 %) než celorepublikově, vyhrál Miloš Zeman zcela suverénně. Získal oproti svému soupeři téměř dvojnásobek hlasů, v procentním vyjádření to bylo 64,89 %. Důvěru v Zemana projevilo 38 841 voličů ze Znojemska.

Foto nahoře: Tento znojemský volič byl výsedkem prezidentské volby asi zklamaný. Alespoň soudě podle trička, které si oblékl ve volební místnosti, které mělo nápis Drahoš na hrad! 

Více o volbách na Znojemsku se dočtete v 5. čísle Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích. V našem týdeníku je přehled volebních výsledků z jednotlivých měst a obcí našeho regionu.