Miminka budou jako bavlnce

Více než dvacet členek znojemského znojemského Patchworkového klubu ušilo pro čerstvě narozené děti ve znojemské nemocnici zavinovačky, povlečení a povlaky na kojící polštáře. Ve čtvrtek je na vernisáži výstavy svých výrobků v Domě umění předaly řediteli nemocnice Martinu Pavlíčkovi a primáři dětského oddělení Petru Bloudíčkovi. Dar má hodnotu 50 tisíc korun. Zavinovaček a povlečení si velmi cení maminky i sestřičky na dětském oddělení. „Všechny výrobky, které dělají naše oddělení veselejším, vlídnějším nejen pro maminky, ale také pro personál, jsou využity do posledního kousku,“ poděkoval primář Bloudíček, který společně s ředitelem nemocnice výrobky na zahájení výstavy převzal. „Aktivity jako je tato přispívají k mému cíli, a to zabezpečit pro naše pacienty tu nejlepší zdravotní péči a příjemný pobyt v nemocnici, za což mnohokrát děkuji a oceňuji volný čas a energii, které členky klubu pro šití obětovaly,“ vyjádřil ředitel Pavlík. Na vernisáži hrála cimbálová muzika. Výstava „Vánoce 2019“ polštářů, prostírání, ubrusů, tašek a dalších výrobků ušitých patchworkovou technikou je prodejní a potrvá ve znojemském Domě umění do 15. prosince. 

Foto dole – Ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík (druhý vpravo) s primářem Petrem Bloudíčkem a členkami Patchworkového klubu Renatou Kalovou (vpravo) a Jitkou Kubíkovou při přebírání daru.

Více najdete v 49. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho inetrnetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.