Mimozemšťané: Byli i u Znojma?

Mumie, červení trpaslíci, mimozemšťané a další podivné bytosti se tentokráte dostaly do hledáčku známého záhadologa a spisovatele Arnošta Vašíčka ve Znojmě. Posluchačům městské knihovny přinesl svědectví o jejich výskytu na naší planetě, které shrnul ve své nové knize Tajuplné objevy.

Ukázal i snímek zvláštní, spíš přízračné než reálné postavy, vyfotografované členem firemní ochranky v jedné obci nedaleko Znojma. Měla, stejně jako kosterní ostatky nalezené v Mexiku,  Peru či na jiných místech naší planety velmi vysokou, protáhlou hlavu, šikmo uložené štěrbinovité oči, malá ústa, a útlé, pouhých asi metr dvacet vysoké tělo. „Takto popisují mimozemšťany Američané, kteří posbírali svědectví od mnoha lidí, kteří tvrdili, že se v životě setkali s tajemnými bytostmi z vesmíru,“ uvedl Vašíček a přidal další svědectví. „Tato podoba se shoduje s legendami a mýty jihoamerických indiánů, především z oblasti And. V roce 1620 pobýval v Cuzcu, bývalém královském městě Inků, španělský obchodník, který napsal svému králi do rodné země, že zde žije zvláštní bytost Uru s protáhlou hlavou, šikmo uloženýma očima a čtyřmi prsty na rukou,“ přiblížil záhadolog.

O bradkách egyptských faraonů, muMimozemšťané 1miích z vesmíru a dalších záhadných bytostech se více dočtete ve 48. čísle Znojemského týdne.