Ministr Babiš se setkal se starostou Znojma

Jen na skok přijel v neděli do Znojma ministr financí Andrej Babiš kde se setkal s vedením znojemské radnice. Starosta města Vlastimil Gabrhel mu tlumočil požadavek města i mnoha podnikatelů o navrácení celního úřadu zpět do Znojma. „Je správné šetřit celníky, ale na patřičných místech. Měli by našim firmám pomáhat a ne je zatěžovat,“ přislíbil nápravu Babiš.

Ministr navštívil ve Znojmě i keramickou továrnu Laufen CZ. „Je to úspěšná firma, která chce investovat a nabírat lidi. Protože již skončily operační programy, je potřeba dohodnout nové. Budeme se snažit dohnat časovou prodlevu, aby alespoň v první polovině příštího roku mohly firmy žádat v o dotace. A to v rámci konkrétních operačních programů ať již z ministerstva pro místní rozvoj nebo z ministerstva průmyslu a obchodu,“ řekl Babiš.

Jako ministr financí představil nový návrh zákona o hazardních hrách který nyní prochází připomínkovým řízením. Podle něj je komplexní, určuje nová pravidla hazardu a řeší i hráčství na internetu. „Je absurdní, aby někdo, kdo chce ve Znojmě zrušit automaty, se musel obrátit na ministerstvo financí,“ uvedl ministr. Dodal, že zákon dává větší kompetence městům a obcím a současně obsahuje i celostátní pravidla.

 

Více ve vydání Znojemského týdne ze dne 1.12.2014.

babiš