Ministryně Jana Maláčová navštívila Znojmo a Miroslav


Jihomoravský kraj navštívila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, spolu s  náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Markem Šlapalem. Kromě Znojma, Domova pro seniory v Sokolnicích, stavbu nového Domu pro seniory v Hustopečích delegace přijela v úterý 18. srpna i do Miroslavi, kde se bude také stavět domov pro seniory. Vzácnou návštěvu vřele přivítali starosta města Martin Plechatý a místostarosta Svatoslav Ryšavý. Během setkání si společně prohlédli provozy společnosti Miroslavské strojírny, kterou jim podrobně představil její ředitel Ivan Novotný (na snímku nahoře). Hosté se pak přesunuli do Hostěradic, kde se s nimi setkal starosta Martin Vančura. Paní ministryni byla v Hostěradicích představena moderní hala Miroslavských strojíren, která je v nově vybudovaném areálu. Ten slouží pro kompletaci výrobků a povrchovou úpravu v moderní nově vybudované lakovně.

Jana Maláčová a Marek Šlapal pak odjeli do Znojma na setkání se seniory ve Znojemské Besedě. Ministryně seniory informovala nejen o novinkách v důchodové politice, ale také se s nimi bavila a diskutovala. Nadchlo ji vystoupení tanečního souboru Znojemské Grácie. S členy souboru, kteří ji na závěr vyzvali k tanci, si ráda zatančila. Den zakončila příjemným posezením ve znojemském hotelu Premium (na snímku dole vlevo vedení Miroslavi s J.Maláčovou a M.Šlapalem před hotelem). Na foto dole vpravo je ministryně s ředitelem Miroslavských strojíren.

Článek s fotografiemi o návštěvě ministryně Jany Maláčové a náměstka hejtmana Marka Šlapala ve Znojmě najdete v 35. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.