Miroslav Steinhauser a Václav Dvořák jsou trenéry roku

václav dvořák miroslav steinhauserObrovskou poctou znojemskému fotbalu skončilo vyhlašování cen Grassroots pro nejlepší hráče a trenéry v mládežnickém, ženském a neprofesionálním fotbalu za rok 2014. Mládežničtí trenéři . SC Znojmo si odnesli hned dvě ceny. Šéftrenér Miroslav Steinhauser byl oceněn jako nejlepší fotbalový dorostenecký trenér, Václav Dvořák pak jako nejlepší žákovský trenér. Ceny si převzali na slavnostním večeru na pražském Žofíně za účasti předsedy FAČR Miroslava Pelty a takových fotbalových legend jako jsou Ivo Viktor či Marc Overmars. S oběma úspěšnými trenéry jsme hovořili nejen o tomto ocenění.

Takže pánové, co pro vás toto ocenění znamená?
Miroslav Steinhauser: Myslím si, že je to hlavně ocenění práce všech mládežnických trenérů ve Znojmě, celého kolektivu, který se tady vytvořil. Je to poměrně mladý kolektiv a tvoří perfektní partu. Samozřejmě je to i ocenění práce klubu a vůbec Města Znojma.
Václav Dvořák: S tím absolutně souhlasím. To ocenění je sice individuální, ale hovoří také o práci našich kolegů, se kterými spolupracujeme. A i díky nim jsme měli možnost tu trofej převzít. Ale stejný podíl práce u nás v 1. SC Znojmo na tom mají i naši kolegové a kamarádi.

václav dvořák okJaké to bylo na Žofíně s Overmarsem?
Miroslav Steinhauser: Celý galavečer včetně moderování Jakuba Železného byl nádherný. Bylo to na perfektní úrovni, samotný sál na Žofíne je velmi reprezentativní a byli jsme moc rádi, že jsme se toho mohli zúčastnit.
Václav Dvořák: Byla tam celá řada osobností, ať už fotbalových trenérů různých manšaftů. Chyběl pouze trenér áčka Vrba, což je škoda. Ale byla tam i řada herců, novinářů a dalších známých osobností. A ta atmosféra byla nezapomenutelná. Samotné vyhlášení, které přenášela i televize bylo perfektní, stejně jako diskuse po něm s kamarády, se kterými jsme se třeba řadu let neviděli. Máme na co vzpomínat.

Trénujete už hodně dlouho, co bylo podle vás tím hlavním, proč vás vybrali jako trenéry roku?
Miroslav Steinhauser: Na to je těžké odpovědět. Ale myslím, že v tom hrálo roli, že to tady ve Znojmě vedeme hodně prakticky. Všichni jsme bývalí fotbalisté, kteří hráli soutěže na určité úrovni a jak říká Venca, neděláme z toho fotbalu vědu, ale spíše se snažíme o tu práci otcovskou s těmi kluky a za ta léta, co tu jsme, držíme při sobě a snažíme se na té periférii, kterou Znojmo pořád je, protože nám chybí hlavně tréninkové plochy, to dělat kvalitně. A myslím, že se nám to daří.

Celý rozhovor najdete ve vydání Znojemského týdne z 19. ledna 2015