Míša byla nejradši, když její táta Michal Tučný byl v dobrém rozmaru

M.Tučná 2

Michaela Tučná zdědila po svém tátovi nejen jméno, ale i hudební nadání. Zpívá jeho písničky za doprovodu kapel Fešáci a Tučňáci. S Fešáky přijala pozvání k hostování na Znojemských Velikonocích a minulou středu vystoupila ve Znojmě na Horním náměstí.

Písničky zpívané králem české country Michalem Tučným jako je Snídaně v trávě, Báječná ženská, Všichni jsou už v Mexiku, Poslední kovboj nebo El Paso, patří dodnes k těm nejhranějším, i když zpěvák už nežije. Dcera slavného táty pozvání k rozhovoru neodmítla.

Zpíváte tátovy písně, kterou z nich interpretujete nejraději?

Poslední době je to „Pověste ho vejš“ a zpívala jsem ji i ve Znojmě s řadou jeho dalších písní.  Snažím se je interpretovat co nejlépe, ale to musí posoudit jiní.

Myslíte hudební kritiky?

Ty zrovna nemyslím, nejsem v hledáčku jejich pozornosti, protože nejsem tak známá zpěvačka.

A co vaši příznivci …

Fanoušky mám asi dva skalní (smích). Jsou to kamarádi, kteří ale nechodí na všechny moje koncerty, jak to fandové dělávají. Jinak příznivci mého táty mě rádi vidí, protože jim ho připomínám. Já zpívám proto, že mě to baví. Třeba s Fešákama vystoupím asi jednou za měsíc, a to většinou jen na jaře a v létě kdy hostujeme na různých slavnostech jako třeba u vás ve Znojmě.

Do profesionálního zpívání jste se nepustila?

Je minulostí doba, kdy jsem měla svoji kapelu, kde jsem zpívala i hrála. Žánrově jsem zabrousila úplně jinam než táta – k trip hopu. Hudba ve skupině byla kolektivní práce, já jsem napsala několik textů.

Co jste si na svém otci Michalovi Tučném nejvíce vážila?

O tom jsem nikdy nepřemýšlela, měla jsem ho ráda jako tátu. Byla jsem nejradši, když byl doma a měl dobrou náladu. Stále platí, ……

Celý rozhovor najdete v 16. čísle Znojemského týdne, který je od úterý 18. dubna k dostání na novinových stáncích.

M.Tučná byla nejradši 1        M.Tučná byla nejradši 3