Mladí fotbalisté přivezli z Mnichova zlato

Mladí fotbalisté

Dobýt fotbalově Mnichov se každému jen tak nepodaří. Ale mladí fotbalisté 1.SC Znojmo už ví, jaké to je. O posledním květnovém víkendu zaznamenali velký úspěch – zvítězili ve velké konkurenci na Bavaria Cupu. Jedná se o mezinárodní turnaj určený pro hráče ročníku 2005, kterého se zúčastnilo dvanáct týmů z celé Evropy.

Do Mnichova se vydal tým 1.SC Znojmo kategorie U11. Na svěřence trenérů Martina Pikolona a Martina Vařeky čekala již v základní skupině velká výzva. Uspět proti německým konkurentům Somborn, Stuttgart či Zolzenbach nebylo rozhodně jednoduché, Znojmo však prošlo skupinou takřka bez ztráty kytičky a vyhrálo ji. Podporováni vlastním fanclubem, jehož základ byl složený z rodičů a sourozenců, čekala znojemské hráče vyřazovací část. Ve čtvrtfinále nedalo 1.SC černohorskému FK Lovcen žádnou šanci. V semifinále však čekal na Jihomoravany zřejmě nejtěžší soupeř na turnaji. Polská Polonia Bydgoszcz prošla základní skupinu s hrozivým a respekt nahánějícím skóre 11:0. Bitva to byla dramatická, jediný gól rozhodl o tom, že finále bude se znojemskou účasti. V něm přišlo zlaté završení celého turnaje po výhře nad francouzským ASC Biesheim. Za skvělou reprezentaci znojemské kopané jim patří obdiv a uznání. Velké poděkování patří trenérovi Martinu Pikolonovi, který účast na tomto turnaji zařídil a zorganizoval. Sluší se poděkovat i sponzorům a to 1.SC ZNOJMO FK a.s., 1.SC ZNOJMO mládež, Vinice – Hnanice s.r.o. a také dalším.

Je také třeba zmínit, že úspěšnou výpravu nečekaly jen dramatické souboje na hřišti. Do dějiště turnaje přijeli klubovým autobusem již s denním předstihem a stihli si tak projít i „chrám“ veleslavného Bayernu Mnichov – Allianz Arenu. Kdoví, třeba zde jednou někdo z nadějných mladíků bude prohánět míč v mnichovském dresu. Na turnaji totiž znojemský tým sledoval skaut Bayernu Mnichov Jan Pienta, pro nějž objevil takové hvězdy jako Thomas Müller, Philipp Lahm, či Bastian Schweinsteiger.

CESTA ZA ZLATEM

Základní skupina: 1.SC Znojmo – SV Somborn 2:2, 1.SC Znojmo – Internationale Schule Stuttgart 2:0, 1.SC Znojmo – FSV Zotzenbach 2:0

Čtvrtfinále: 1.SC Znojmo – FK Lovcen 5:0

Semifinále: 1.SC Znojmo – Polonia Bydgoszcz 1:0

Finále: 1.SC Znojmo – ASC Biesheim 2:0

1.SC Znojmo reprezentovali: Jiří Hamza, Tomáš Kopr, Jiří Hříbek, Ondřej Prodělal, Tomáš Vojtíšek, Jakub Koukal, Daniel Tůma, Josef Symonyi, David Nezveda, Petr Vojtíšek, Jakub Beno, Vojtěch Koukal, Ondřej Čížek, Jan Švéda, Petr Beno, Jiří Dítě,
Trenéři: Martin Vařeka, Martin Pikolon