Mladí motokrosaři zahájili sezónu úspěšně

Prvního závod sezóny přeboru Mezinárodního mistrovství ČR juniorů v motokrosu – MM ČR juniorů, které se konalo v Jiníně, má za sebou mladý šatovský závodník Jakub Stehlík. Do závodu na jihu Čech nastoupilo v katagorii 50 ccm celkem 18 závodníků. Jednalo se omítink, kterého se pravidelně účastní i závodníci ze sousedních států ( Maďarsko, Rakousko, Německo, Polsko ).

„V podstatě jsme se tam vydali sbírat zkušenosti s tím, že pokud se nám podaří zajet v první desítce, tak to budeme považovat vzhledem k obrovské konkurenci za velký úspěch. Závod se skládá ze dvou tréninků, které se jedou dopoledne. Druhý je trénink je měřený. Odpoledne se jedou dvě závodní rozjížďky, kdy v první rozjížďce dojel Jakub na 10. místě a v druhé po poradě s trenérem Petrem Derahou Jakub zabral a dojel na 6. místě. Celkově mu bodový součet ze závodů vyšel na konečné 7. místo,“ uvedl otec nadějného jezdce Jiří Stehlík.

Z Jinína se pak jejich minitým přesunul na trať v Dolních Heřmanicích, kde se dne 14. června konal závod Chalupa Donoval Cup. V odpoledních rozjížďkách opět v kategorii 50 ccm se Jakub Stehlík pohyboval na 2. místo, které se mu podařilo udržet až do konce závodu. Jeho týmový parťák Adam Brychta jedoucí společně s Jakubem za Motokros team Znojmo si během závodu udržel 3. místo a do Znojma se oběma podařilo dovézt cenné body do sezóny, která teprve začíná.

„Jakub s Adamem trénují dvakrát až třikrát týdně na motokrosové trati ve Znojmě, Božicích, Miroslavi u Znojma, kam si mohou rodiče vzít své ratolesti, aby si ti nejmenší mohli vyzkoušet své dovednosti na motorce. Chtěli bychom poděkovat bratrům Derahovým, kteří se snaží vychovat budoucí sportovce a poskytují i těm nejmenším podmínky pro trénink v tomto náročném motoristickém sportu, dále bychom chtěli poděkovat obci Šatov, která finančně podporuje mladé sportovce a sponzorům jako je firma Irsta a SD Install, díky kterým je pro nás závodění finančně jednodušší,“ dodal Jiří Stehlík.

 

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-26-2020-d5875429.htm?o=1