Mladí znojemští tenisté sklízí úspěchy po celé republice

20160927_143255

Řadu výtečných umístění si na své konto v letošní tenisové sezóně připsala dvojice bratrů Groisových, kterí až Znojmáci hrají za TC MJ Brno Líšeň. Mladší Ondřej byl členem družstva, které na Mistrovství republiky kategorie do devíti let v Prostějově vybojovalo třetí místo a v závěrečném turnaji Masters Jihomoravského kraje obsadil skvělé druhé místo. V konkurenci deseti nejlepších tenistů kraje došel až do finále, kde po velkém boji podlehl Janu Rašticovi z Uherského Hradiště. Na své konto si Ondřej připsal také vítězství o pohár Líšenských škol, kterého se mohli zúčastnit všechny školou povinné děti. Ve finále, kam se probojoval, porazil o kategorii staršího Davida Krňávka 6:3.

Starší Oldřich naposledy vyhrál ve čtyřhře spolu s Tobiasem Schneebaumem turnaj starších žáků v Táboře a patří k oporám klubu ve své věkové kategorii. Za úspěchy stojí nejen sportovní dřina, ale také náročné cestování na tréninky i turnaje.

„Začínali jsme ve Znojmě, kde získali kluci základy, ale vzhledem k absenci kvalitního trenérského zázemí, jsme byli nucení zvolit oddíl v Brně, kde se dětem dostává individuálního přístupu, což je pro tento sport nezbytné. Není to jednoduché dojíždět tam na tréninky a pak o víkendech ještě objíždět turnaje, ale člověk musí dětem, které tenis milují, něco obětovat,“ říká maminka nadějných tenistů Monika Groisová.

Úspěšná sezóna