Mladí znojemští volejbalisté vezou medaile z olympiády

Skvělý volejbalový úspěch na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci zaznamenali hráči a hráčky Volejbalového klubu Znojmo-Přímětice. Jihomoravský kraj reprezentovalo celkem devět znojemských volejbalistů a volejbalistek, což je suverénně největší počet ze všech volejbalových klubů na jižní Moravě.

A byla to reprezentace více než úspěšná. Čtveřice Adam Vítámvás, Petr Minařík, Zdeněk Švaříček a Tomáš Krejčí byli členy vítězného týmu chlapců v šestkovém volejbale! Bronzové medaile pak přivezl ryze znojemský pár Robert Knebl a Matyáš Rozsypal, kteří reprezentovali Jihomoravský kraj v plážovém volejbalu!

Kateřina Kravcová, Tereza Klajmonová a Nela Hrušková pak získaly se svým jihomoravským týmem sedmé místo. Všech devět znojemských nadějí tak výrazně přispělo k celkovému třetímu místu Jihomoravského kraje na LODM v Liberci a získali tak celou řadu zkušeností a zážitků z této velké sportovní akce!

Silné zastoupení v kolektivních sportech měl také florbalový oddíl TJ Znojmo LaufenCZ. V chlapeckém výběru Jihomoravského kraje startovali ze Znojma Martin Král, Jakub Čech, František Blažek, Tadeáš Hoch a Jakub Pechura, hlavním trenérem byl Jan Šťastník. Výběr jižní Moravy nakonec obsadil sedmé místo. Ještě lépe si vedly dívky, za které reprezentovaly jižní Moravu Znojmačky Lucie Baldreichová, Ema Němcová, Michaela Galušková a Tereza Tkadlecová. Skončily těsně za medailemi na čtvrtém místě.

V celkovém pořadí krajů byla na Olympiádě dětí a mládeže jižní Morava třetí za Prahou a Středočeským krajem.