Mladík jen o vlásek unikl smrti

Kus ledu spadlého z protijedoucího nákladního auta prorazil čelní sklo právě míjejícího VW Golfu a zavadil o hlavu řidiče. Část z něj zůstala na zadním sedadle a zbytek vyletěl ven zadním oknem. Nehoda se stala v zatáčce mezi Kuchařovicemi a Suchohrdly v pondělí před polednem. Devatenáctiletý mladík z našeho regionu v osobním autě se naštěstí zranil jen lehce a po ošetření ve znojemské nemocnici byl propuštěn do domácího léčení. Podle znojemské policejní mluvčí Lenky Drahokoupilové se v podstatě podruhé narodil: „Řidič nákladního vozidla možná ani nezjistil, jak závažnou událost způsobil. Pokračoval v jízdě dál a my po něm nyní pátráme“. Na VW Golfu vznikla škoda asi 15 tisíc korun. Pokud policie řidiče nákladního vozu najde, událost oznámí k projednání na Městský úřad ve Znojmě.

Strážci zákona v souvislosti s touto dopravní nehodou zdůrazňují, jak je důležité led z vozidel řádně odstranit. Za tento přestupek mohou při dopravní kontrole na místě uložit pokutu až dva tisíce korun. „Řidič nesmí řídit vozidlo, na němž nebo na jehož nákladu je led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,“ podtrhla Drahokoupilová.

Zprávu a foto najdete také ve 3. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.