Motorista Jaroslav Beránek se vydal na poslední cestu

beranek-na-web-1

Bez předem velice detailně a pečlivě připraveného itineráře, na který byl při svých odvážných toulkách Evropou mototurista Jaroslav Beránek zvyklý, se tentokrát vydal na cestu v životě poslední. Určitě až k nebeským výšinám, odkud již ale není návratu. Bohužel. Na svém oblíbeném malém motocyklu Simson SR 50 ccm zbrázdil pan Beránek křížem krážem celý náš kontinent, což by mnozí z nás vůbec nedokázali nebo si na to ani netroufli.

Z mnoha setkání na nejrůznějších mototuristických srazech si domů přivážel buď poháry či plakety FIM a býval vždy hodnocen mezi nejlepšími. Na své „padesátce“ byl např. až na Nordkapu, nejsevernějším bodu Norska, v Moskvě, ve skotském Edinburgu, na Cabo di Rocca, což je nejzápadnější místo v Portugalsku, zavítal i do Tunisu v Africe, o okolních státech ani nemluvě.

Ze všeho nejraději a také nejčastěji ovšem jezdíval na srazy do Itálie, kde byl více než čtyřicetkrát. V Itálii se stal velmi populárním a dodnes tam má mnoho přátel. Těch míst po celé Evropě bylo skutečně hodně, nelze je úplně všechny vyjmenovat. Pro lepší představu snad jen fakt, že v konečném součtu ujetých kilometrů by to bylo jakoby asi sedmkrát objel rovník. A nebýt nedobrovolné dvacetileté pauzy z politických důvodů, mohlo být celkové číslo ještě daleko větší. I tak toho stihl odjezdit hodně, uvážíme-li, že všechny cesty absolvoval na motocyklu té nejmenší kubatury.

Člen AMK Znojmo Jaroslav Beránek prožil pestrý, velice zajímavý a na nespočet zážitků bohatý život. Jardo, budeš nám tady chybět a nikdy na Tebe nezapomeneme. Čest Tvé památce.

beranek-na-web