Mrtví z Kasárenské křižovatky byli z Břeclavska

Mrtví z Kasárenské 2Mrtví z Kasárenské křižovatky 2Několik vážných havárií se stalo v uplynulých dnech na Znojemsku.Smrtelná nehoda se stala na Kasárenské křižovatce za Znojmem kde do Citroënu Xantipa jedoucím po hlavní silnici narazil Ford Mondeo přijíždějící z vedlejší vozovky od Citonic (viz ZT 23/2015). Po nárazu byl Citroën vymrštěn mimo komunikaci. V autě zemřeli dva lidé – šestačtyřicetiletý řidič a čtyřiačtyřicetiletá spolujezdkyně ze zadního sedadla. Třetí spolujezdec, osmnáctiletý mladík na předním sedadle se zranil lehce. Všichni byli z Břeclavska. „Druhé auto bylo obsazeno čtyřmi osobami z Frýdeckomístecka. Čtyřiačtyřicetiletý řidič, jehož dechová zkouška byla negativní, vyvázl s lehkým zraněním. Jeho dvě spolujezdkyně, mladší osmnácti let na zadních sedadlech, utrpěly těžké a lehké zranění,“ uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Letos jde již o šestou smrtelnou nehodu. Celkem při nich zemřelo deset lidí. Ke kolizi na Kasárenské křižovatce došlo poslední květnovou sobotu odpoledne.

O dva dny později se v Dobšicích se srazila dvě osobní auta. Ke střetu došlo v pondělí odpoledne po páté hodině, při nehodě se zranili tři dospělí a dvě děti. Na místě kromě zdravotníků záchranné služby zasahovali znojemští profesionální hasiči.

Ve čtvrtek ráno se u Horních Dunajovic stala další vážná nehoda. Po vedlejší silnici jela od Mikulovic třiatřicetiletá řidička v osobní Mazdě. Po hlavní komunikaci směřovala ve stejnou dobu na Tvořihráz třiačtyřicetiletá šoférka v osobní Lancii. V křižovatce se obě auta střetla a byla vymrštěna do pole. Z Mazdy museli těžce zraněnou ženu vyprostit hasiči. Záchranáři ji pak letecky transportovali do nemocnice v Brně. Druhá zraněná byla sanitkou převezena do znojemské nemocnice. „Starší řidička se podrobila na místě dechové zkoušce, která u ní vyloučila požití alkoholu. U mladší ženy to vzhledem ke zranění nebylo možné, a proto jí v nemocnici odebrali krev,“ informovala Drahokoupilová. Obě ženy jsou z našeho regionu.

Přesné příčiny a míry zavinění všech nehod jsou předmětem šetření dopravních policistů.