Na čáru se vrátili muži v uniformách

 

 

na čáruna čáru 2

V sobotu ráno se na třech silničních přechodech na Znojemsku objevili policisté, kteří několik metrů za česko-rakouskou hranicí selektivně kontrolovali projíždějící auta. S pomocí dalekohledů si tipovaly automobily ke kontrolám.
Zaměřili se zejména na dodávky, ale třeba také autobusy, které mířily z Rakouska do Berlína. Pečlivě pak kontrolovali doklady zejména vídeňských Turků, kteří mířili do České republiky za nákupy anebo na fotbalové utkání do Prahy, kde hrála naše reprezentace právě proti Turecku.
Připraveni v záloze byli také vojáci. Přímo na stanoviště policistů na Hatích se přijel podívat velitel pozemních sil České republiky generálmajor Ján Gurník. „Jsme policistům připraveni kdykoliv pomoci, ale vidím, že situaci zvládají,“ komentoval práci policistů Jan Gurník.
Vojáci čekají v záloze poblíž hranic a pokud by se situace v souvislosti s opatřeními v Rakousku zhoršila, jsou připraveni ostrahu hranic posílit.

Policisté kontrolují auto s rakouskou SPZ se snědými muži a ženami v šátcích. Na inspekci na Hatě přijel i velitel pozemních sil Armády ČR Ján Gurník.