Na Hatích vyhrál olympijský vítěz a čerstvý mistr světa

Čvc 10th, 2014 | By | Category: Sportovní zprávy

IMG_0251Pomalu, za vodícím automobilem, se od letiště na Hatích vydal vstříc šedesátikilometrové trati pestrobarevný had cyklistů. Mezi nimi v duhovém trikotu čerstvého mistra světa také olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý. Ten byl největší osobností pelotonu, který změřil síly při závody Excalibur MTB Marathonu. O hodinu později pak na poloviční trasu vyjelo další pole závodníků. Cyklistickou sobotu na Hatích doplnilo také soutěžení dětí.

Hlavní pozornost ale byla samozřejmě soustředěna na závod na 60 km s olympijským vítězem a světovým šampionem. Ten se na trati vůbec nešetřil. Udával tempo, které ostatní cyklisté nebyli schopni až na jednu výjimku v podobě Tomáše Čera akceptovat. I tento soupeř ale v závěru odpadl a Kulhavý, který se stal ve stejném typu závodu před týdnem v Jihoafrické republice mistrem světa, dojel do cíle s téměř minutovým náskokem. Na další skupinku závodníků pak diváci museli čekat téměř sedm minut. Přivedl ji do cíle Břetislav Rohel s minimálním náskokem před mnohonásobným vítězem Znovín Cupu Zdeňkem Mlynářem.

Poloviční trať se stala doménou domácích cyklistů. Zvítězil Michal Navrkal o šest vteřin před druhým Liborem Šarounem (oba CKK Znojmo). O další vteřinu za ním byl Martin Lepič.

Comments are closed.