Na nealko pivu si pochutnali všichni řidiči

Na nealko 1

Ani doušky alkoholu se nenapil žádný ze čtyřiceti řidičů, které minulou středu na Pražské a Suchohrdelské ulici ve Znojmě kontrolovali dopravní policisté. Také prověřovali, zda šoféři mají pořádku doklady, včetně technického průkazu a zevně prohlédli jejich vozidla. Strážci zákona pochybení nenašli a tak všichni od promotérky Českého svazu pivovarů a sladoven dostali dárky. Jednalo se o jednorázový alkoholtest a vychlazené nealkoholické pivo, které při středečních vysokých teplotách zvláště přišlo všem vhod.

„Jednou, asi před čtyřiceti lety, jsem si po hokejovém utkání dal pivo a pak sedl do auta za volant. Zastavili mě policisté, naměřili mi nějaké promile a pokuta mě neminula. Poučilo mě to a od té doby před jízdou zásadně nepiju,“ svěřil se jeden z kontrolovaných šoférů Ladislav Gryc ze Zlína, který má chalupu na Znojemsku. Jak uvedla další řidička Karla Marešová, auto nutně potřebuje. Převáží v něm svoje děti, proto si nemůže dovolit riskovat zadržení řidičského průkazu, takže se před jízdou alkoholu nikdy nenapije. Smyslem této celostátní akce Řídím, piju nealko je připomenout řidičům, že u nás stále platí zákaz řízení pod vlivem alkoholu.

Zprávu najdete také v tištěné podobě 32. čísla Znojemského týdne, který je od pondělí 7. srpna k dostání na novinových stáncích.

Na nealko 2  Na nealko 3 N 1

N 2 N 3  N 4

N 5 N 6