Na Přímce nechali nahlédnout do svých oborů

Do flambování ovoce, přípravy alternativní kávy, míchaných nápojů byli zasvěceni ti, kteří si nenechali ujít „Den otevřených dveří“ na Středním odborném učilišti a Střední odborné škole Přímětická ve Znojmě. Seznámili se tu i se současnými trendy líčení, účesů, viděli face painting, balení dárků nebo si vyzkoušeli práci na dřevoobráběcím stroji. Ve škole se ten den konala soutěž budoucích kuchařů, a tak zájemci pozorně sledovali přípravu netradičních svačin s tuňákem – vaječnou omeletu, tortilu, thajský sendwitsch či fenyklový salát s mrkví. Zvláště malé návštěvníky zaujaly chemické a fyzikální pokusy jako je „komínový efekt“, „sopka v kuchyni“ nebo psaní neviditelným písmem. Hned u vchodu školy prodávaly čtyři studentské firmy své výrobky – domácí ovocné sirupy, zeleninovou směs, náramky z minerálů a originální trička z biobavlny.

„Přímka“ zábavně a atraktivně představila nejen své obory s výučním listem jako je kuchař-číšník, truhlář, automechanik a prodavač, ale i ty s maturitním vysvědčením – hotelnictví a turismus, kosmetička, podnikání, obchod a služby, cestovní ruch a sociální činnost. Další – vlasová kosmetika, společné stravování a podnikání, nabízí jako nástavbové studium. Některé z nich je možné studovat i zkrácenou formou. 

Text a foto najdete také v 3. tištěném čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.