Na vinobraní má přijet Vídeň

Podle rozpisu zápasů Erste Bank Eishockey ligy mají znojemští hokejisté zahájit svoji čtvrtou sezónu v mezinárodní soutěži na domácí půdě v pátek 12. září 2014 proti Vídni. Ve stejný den se však koná Znojemské historické vinobraní, a to přináší značné komplikace.

Zápasy s Vídní totiž představují pro znojemské fanoušky mimořádně atraktivní souboje. Pokaždé si na ně najde cestu nadprůměrná divácká návštěva, minimálně 500 fanoušků přijede z Rakouska. „Největší problém by byl s parkováním autobusů. Ty obvykle parkují na Náměstí Svobody, ovšem tyto plochy budou v tomto termínu jako obvykle obsazené pouťovými atrakcemi,“ poznamenal Petr Veselý, manažer klubu. „V nejlepším případě bychom chtěli zápas přeložit nebo alespoň posunout na dřívější termín.“ Rozhodnutí by mělo padnout příští týden, kdy proběhnout jak jednání mezi městy Znojmo a Vídeň, tak mezi příslušnými hokejovými kluby.

Ve druhém kole v neděli 14. září přijede na jih Moravy Salzburg. Seznam účastníků se oproti loňsku nemění, soutěž odehraje opět dvanáct klubů, avšak týmy z Bolzana a Lublaně oznámily v minulých dnech vážné finanční problémy.