Na záchranáře už nebude pršet

zachranka-paska

V  létě horko k  nevydržení, v  zimě chlad. Do střechy budovy s  chatrnými okny zatéká, to je realita znojemské stanice Záchranné zdravotnické služby ve staré nemocnici na Vídeňské třídě ve Znojmě. Naštěstí už tomu tak bude jen pár dní. Ve čtvrtek totiž záchranáři převzali zbrusu novou budovu za necelých 63 milionu korun na Pražské ulici, kam by se měli nejpozději do konce října přestěhovat.

Nová budova má i velkou školící místnost, která bude sloužit nejen záchranářům. Podle vedoucího lékaře znojemské Záchranné zdravotnické služby Arnošta Růžičky ve staré budově je jediným prostorem, kam se při provozních poradách a školeních všichni zdravotníci a lékaři vejdou, je chodba, takže schůze a proškolení se konají tam.

Záchranáři mohou v nové budově zapomenout i na neodizolované garáže, z jejichž vlhkých stěn padá omítka. na dvoře nejsou izolované, ze stěn tak padá vlhká omítka.

V nové budově je dostatek prostoru pro šest aut záchranné služby. Její nová budova vyrostla ve Znojmě v rekordně krátkém čase. Stavět se začalo v únoru letošního roku. Na slavnostním otevření byl i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. 

Více se dočtete v 40 čísle Znojemského týdne.