Na Znojemsku protestovala většina praktiků

Přetíženost, rostoucí administrativa i hrozba snížení úhrad byly hlavní důvody, proč praktičtí lékaři i na Znojemsku ve středu zavřeli své ordinace. Přidali se k nim také dětští praktici, lékaři v odborných ordinacích a lékárníci. Ti upozorňují na zavírání venkovských lékáren a požadují spravedlivý přístup ministerstva ke všem typům zdravotnických zařízení.   

Mimo provoz byly ve Znojmě ordinace praktiků například na Kovářské ulici, u nádraží i v Příměticích. Někde brali jen akutní případy. „Vážení pacienti, míra mojí trpělivosti přetekla! Protestuji proti trvalému zvyšování administrativy okrádající lékaře o čas určený vám. Proti zrušení oboru praktický lékař pro děti a dorost. Proti neplnění slíbeného rozšiřování kompetencí praktických lékařů, například při předepisování léků, které potřebujete. Protestuji proti ….., “ shrnula znojemská dětská lékařka Luďka Pluhařová v protestu, který vylepila na dveře své ordinace.  ……..

Další důvody a informace o středečním protestu praktických a odborných lékařů, včetně dětských, se dočtete ve 43. čísle Znojemského týdne, který najdete od pondělí 23. října na novinových stáncích.