Naďa Konvalinková: Záclony vyperu až po vánocích

kovalinkováDáma, kterou není možné nemilovat. Ve všech svých rolích, většinou komických, zářila jako sluníčko.Možná je to tím, že se ráda směje a na život, i když nebývá vždy lehký, se dívá optimisticky. Řeč je o Nadi Konvalinkové, která před nedávnem přijela za znojemským publikem a na několik desítek minut mu pootevřela vrátka k jejímu soukromí i herectví. Na několik otázek si udělala exkluzivně čas i pro Znojemský týden.

Máte ráda Vánoce?

Mám ráda vánoce, hlavně v tom okamžiku, když můžu utéct a být si s nimi sama a nebo naopak být v kruhu blízkých přátel. Takové to běsnění, které se před vánoci nyní děje, nemusím. I když se mi zdá, že letos, už obchodníci v září neřádili vánočně tolik, co jindy. Tím totiž všechno člověku zkazili. Nejhezčí vždy bývalo to období tak deseti dní před vánocemi. To se všechno nazdobí, člověk se na něco těší, všude je takové to krásno, tajemno a člověk začne být takový duchovnější a zpomalí a zastaví se. Vzpomene si, že je to svátek Ježíška, zajde si do kostela, setká se s nejbližšími …tak o tom jsou podle mě Vánoce.

Jaké tedy jsou ty vaše současné Vánoce?

Teď už jsem v bytě sama, mám uklizeno průběžně a ty závěsy a záclony většinou vyperu až po vánocích, protože za mnou často chodí hosti, kteří kouří. Já jsem nekuřák, takže to nemám ráda, když to v záclonách zůstává. A taky ráda zdobím. Mám ráda provoněný byt, upeču tedy štrúdl, mám ráda i svíčky a taky na dveřích nesmí chybět věnec. I ten dům musí být vánočně vyzdoben. Představte si, už mi ho i dvakrát ukradli!

Jaké byly Vánoce pro vaši dceru Karolínku?

Pro malou Karolínku jsme dělali s manželem (Oldřichem Kaiserem) hezké vánoce. Aby opravdu přišel ten Ježíšek, Oldřich dokonce přinesl jednou sníh a vyráběl ke stromečku stopy, aby bylo vidět, že u nás opravdu byl. Zazvonili jsme… to byla atmosféra!

Celý rozhovor najdete ve vánočním dvojčísle Znojemského týdne z 22. 12. 2014