Náročný týden zakončili Orli výhrou nad Dornbirnem

Orli

 Tak jestli si většina lidí bere koncem roku vánoční dovolenou, rozhodně to neplatí pro hokejové Orly Znojmo. Od Štěpána do 2. ledna museli během pouhých osmi dnů zvládnout pět soutěžních zápasů. A tomuto bláznivému kolotoči zdaleka není konec. Už v úterý je čeká další důležitý duel s Vídní. Vánoční a novoroční maraton orámovali dva duely s Dornbirnem, při čemž oba dokázali Orli zvládnout, byť ten první v Dornbirnu až po samostatných nájezdech. Ty jim pomohly také v napínavém souboji v pátek v Linci. Mezi svátky pak Orli deklasovali Lublaň 8:0 a podlehli Bolzanu 4:6 a v Grazu 3:5.

Orli Znojmo – Bolzano 4:6
Náročný silvestrovský týden začali Orli domácím zápasem proti Bolzanu. tomu předcházela malá slavnost. Předseda Okresního hokejového svazu Hynek Blaha před úvodním hvizdem předal symbolický hokejový dres dlouholetému předsedovi znojemského Okresního sdružení ČSTV Jaroslavu Štěpánovi.
Do samotného zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se brzy ujali vedení brankou Puchera. Hosté ale třemi góly v rozmezí deseti minut vývoj zápasu otočili a vedení si udržovali až do konce utkání.
Třetiny: 1:3, 1:1, 2:2. Branky a nahrávky: 2. Pucher (Lattner, Bořuta), 22. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 49. Yellow Horn (Tomas, Bača), 59. Tomas (Pucher, Bořuta) – 6. Broda, 12. Saviano, 15. Pope (Saviano), 39. McMonagle (Saviano), 53. Saviano (Insam, Pope), 59. Palmieri (Foster, McMonagle). Rozhodčí: Babic, Siegel – Loicht, Nemeth. Vyloučení: 5:4, navíc Biro (ZNO) – 10min. Využití: 0:1. Diváci: 4 016.
Orli Znojmo: Nechvátal – Roupec, Biro, Bořuta, Bača, Šulák, Stehlík – Tomas, Trivino, Rehuš – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Číp, Beroun, Novák – Špaček, Csamangó.
Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, Hofer, McMonagle, Flemming, Franza, DeAnesi, Frank – Broda, Vause, Reid – Insam, Saviano, Pope – Palmieri, Foster, Pollastrone – DiCasmirro, Bernard, Gander.

Graz – Orli Znojmo 5:3
V Grazu tahali hosté po celý zápas za kratší konec provazu. Domácí už v 8. minutě vedli o dvě branky a přestože Pucher ve 13. min. snížil na rozdíl jediné, hostům se vyrovnat nepodařilo. Naopak rakouský tým tým přidal v prostřední části další dva góly a když ve 46. min. Yellow Horn korigoval na rozdíl dvou branek, Rakušané rychle odskočili opět na třígólový rozdíl, který už jen korigoval v 54. min. Pucher.
Třetiny: 2:1, 2:0, 1:2. Branky a nahrávky: 5. DeSimone (Pinter, Natter), 8. DeSimone (Pinter, Kovačevič), 32. DeSimone (Pinter), 40. Woger, 47. Natter (Pirmann, Kovačevič) – 13. Tomas (Pucher, Bořuta), 46. Yellow Horn (Bartoš, Šedivý), 54. Pucher (Novák, Šulák). Rozhodčí: Dremelj, Gamper – Hofstätter, Zgonc. Vyloučení: 6:4, navíc Beach 10 minut a do konce utkání, Brophey – Bača, Stehlík všichni 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1 610.
Graz: Dahm (Höneckl) – Mitchell, Kranjc, Strohmeier, Unterweger, Petrovitz, Kovačevič, Konradsheim – Fornataro, Brophey, Beach – Poulsen, Werner, Woger – DeSimone, Pinter, Natter – Pirmann, Feichtner, Zusevics – Zierer.
Orli Znojmo: Nechvátal (8. Fučík) – Roupec, Bača, Šulák, Stehlík, Bořuta, Šťáva – Tomas, Pucher, Lattner – Podešva, Trivino, Yellow Horn – Šedivý, Bartoš, Novák – Číp, Rehuš, Špaček – Csamangó.

Linec – Orli Znojmo 4:5 SN
Orli si po prohře ve štýrském Grazu spravili chuť v metropoli Horních Rakous v Linci. Tam se hrálo dlouho bez branek. Až ve 28. min. otevřel skóre znojemský Tomas. Pravá přestřelka pak nastala v závěrečném dějství. Domácí v něm rychle skóre otočili, ale Znojemští se po brankách Lattnera, Yellow Horna a Nováka dostali do dvougólového vedení. Domácí je však stačili rychle smazat a přes šance v závěrečných minutách došel zápas do prodloužení. V něm branka nepadla, a tak musely rozhodovat nájezdy. V nich gól Šedivého rozhodl, že bonusový bod navíc získalo Znojmo.
Třetiny: 0:0, 0:1, 4:3 – 0:0. Branky a nahrávky: 42. Kozek (Ulmer, Palin), 44. Palin (Altmann, Latendresse), 53. R. Lukas (McLean, Ulmer), 55. Dorion (Piché, McLean) – 28. Tomas (Rehuš, Stehlík), 46. Lattner (Podešva, Pucher), 50. Yellow Horn (Bartoš), 51. Novák (Fiala, Beroun), rozh. náj. Šedivý. Rozhodčí: Babić, Widmann – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 4 865.
Linec: Ouzas – Piché, Dorion, R. Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Mayrhauser, Kirchschläger – Kozek, McLean, Ulmer – Spannring, Hisey, Hofer – Latendresse, Oberkofler, Göhringer – Moderer, P. Lukas, Gaffal.
Orli Znojmo: Nechvátal – Roupec, Bača, Šulák, Stehlík, Lattner, Bořuta, Šťáva – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Novák – Beroun, Fiala, Číp – Csamangó.

0rli Znojmo – Dornbirn 4:1
První zápas roku 2016 Orlům vyšel. proti Dornbirnu vstřelili brzy dvě branky a svůj náskok si s přehledem hlídali a v polovině utkání ho rozšířili už na tři góly. Hostům svitla malá naděje po snížení v 53. min. V závěrečných dvou minutách pak při vyloučení Berouna hráli power play 6:4, ale Orli je do velkých příležitostí nepouštěli, naopak sami nastřelili tyčku a pak dali i čtvrtý gól. V závěru už hostům povolili nervy, zalehnutím brankáře vyprovokovali bitku, po které měli rozhodčí plné ruce práce s udělováním osobních trestů. Posledních deset vteřin zápasu se tak dohrálo až po mnohaminutovém přerušení, které ale domácím nijak nevadilo, naopak mohli si užívat oslavné chorály publika. Orli si tak pojistili třetí místo a udělali důležitý krok k udržení v první šestce před závěrečnými pěti zápasy základní části.
„Určitě jsme spokojení s tím průběhem posledních dvou utkání, které nám přinesly pět bodů. Hráči po zápase s Dornbirnem dostali den volno a v pondělí už se zase musíme připravovat na další důležitý zápas s Vídní. Čekají nás teď samá důležitá utkání,“ konstatoval trenér Orlů Jiří Režnar, který v posledním domácím záapse naordinoval svým hráčům defenzívnější taktiku. „Od začátku jsme chtěli hrát více defenzívněji, aby se kluci nenechali zbláznit publikem. Diváci vytvoří fantastickou kulisu a ať chcete nebo ne, žene vás to dopředu. My jsme hráče trochu brzdili, protože v předchozích třech zápasech jsme dostali patnáct gólů, a to je strašně moc. My sice v té ofenzívní hře hodně gólů dáváme, ale také hodně dostáváme, takže jsme potřebovali hrát trochu víc do defenzívy, abychom nedostávali tolik zbytečných branek,“ dodal znojemský trenér.
Toho příliš netěší rozsáhlá marodka v závěrečné fázi základní části. „Bohužel neštěstí nechodí po horách a zranění si vybírají i naše hráče. Musí za ně naskočit jiní. Honza Lattner se kvůli tomu musel posunout do obrany a do konce sezóny tam asi zůstane. Luboš Štach už by měl být s Vídní k dispozici, takže budeme mít zase sedm obránců. Doufejme, že se brzy vrátí i Honza Šeda. Bohužel Martin Bača má zlomenou ruku a to je asi pro tuto sezónu konec. Šenkeřík má natažené vazy, doufejme, že by během dvou, tří týdnů mohl být zpátky na ledě,“ vypočítával ztráty Orlů Režnar.
Tým se podle jeho slov na tabulku příliš neohlíží a soustředí se vždy na nejbližší duel. „Na tabulku nemá smysl se dívat. Víme, že se na nás zezadu tlačí další týmy a my se musíme dívat jen na svoje zápasy, abychom v nich získali co nejvíc bodů. Jak už jsem říkal, teď nás čekají samá těžká utkání a my v nich musíme co nejlépe uspět,“ zdůraznil trenér Orlů.
Při podobných šňůrách, jaké jeho hráči museli absolvovat v minulých dnech, je podle něj důležité rychle regenerovat. „Mezi zápasy jsme spíše odpočívali. Pokud byl trénink, byl to trénink v kyslíku, aby hráči co nejvíce zregenerovali. Dělali jsme hlavně přesilovky a snažili se, abychom byli co nejvíc odpočati. Najezdili jsme těch kilometrů opravdu hodně a v posledním zápase s Dornbirnem už hlavně na těch starších hráčích bylo vidět, že toho mají plné zuby,“ uzavřel Jiří Režnar.
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 2. Yellow Horn (Stehlík), 10. Yellow Horn, 30. Číp (Biro, Podešva), 60. Bořuta – 53. Greentree (Sylvester, Siddall). Rozhodčí: Berneker, Štolc – Pardatscher, Smeibidlo. Vyloučení: 10:5, navíc Csamango, Biro (oba ZNO) a Greentree, Siddall, Caruso (všichni DOR) 5 Minut + do konce utkání, Lattner (ZNO) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 989.
Orli Znojmo: Nechvátal – Roupec, Biro, Šulák, Stehlík, Lattner, Bořuta – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Beroun, Fiala, Novák – Špaček, Csamango.
Dornbirn: Madlener – Magnan, D´Aversa, Caruso, Mackenzie, Lembacher, Crawford – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddal – Jeitziner, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Achermann, Putnik.