Nehody: Řidič zemřel pod traktorem, auto srazilo dítě, převrácená cisterna

Aktualizováno. Tragický konec mělo vytrhávání pařezů na zahradě v Blížkovicích ve středu odpoledne. „Pětašedesátiletý muž si tam na podomácku vyrobeném traktoru při práci počínal nešťastně, přičemž se stroji zvedla přední kola a traktor se převrátil. Muže přitom přimáčkl k zemi,“ informoval krajský policejní mluvčí Bohumil Malášek. Na místo byl vyslán vrtulník a pozemní posádka záchranné služby. „Muže jsme resuscitovali. Přes veškerou snahu se nám nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Pacient bohužel zemřel,“ popsala mluvčí krajské záchranné zdravotnické služby Michaela Bothová. Potvrdila, že operační středisko vyslalo do Blížkovic interventa, který pozůstalým poskytl psychologickou podporu. Na místo nehody dorazili i profesionální hasiči z Moravských Budějovic a ze Znojma, kteří pomáhali zdravotníkům záchranné služby.

Další nehoda se zraněním se stala ve čtvrtek kolem deváté večer ve Chvalovicích. Podle předběžného šetření policie do silnice vběhlo dítě, kde ho srazilo osobní auto. „Šlo o malé dítě, které bylo při vědomí. S lehkým zraněním jsme je po ošetření převezli na chirurgické oddělení znojemské nemocnice,“ sdělila Bothová.

Lehce se zranil i řidič, který se s nákladní cisternou převrátil na bok na silnici mezi Vranovem Nad Dyjí a obcí Podmýče. Havárie se stala v úterý odpoledne. Záchranka šoféra převezla na chirurgii do nemocnice ve Znojmě. Podle předběžného šetření policie šlo o nesprávný způsob jízdy. Škoda na vozidle je 710 tisíc korun. Stejná nehoda se stala o den později ve Chvalovicích, kde částečně sjela do příkopu dodávka. Na místě zasahovali znojemští profesionální hasiči, kteří auto vyprostili pomocí nákladního automobilu. Vše se obešlo bez zranění. Policisté proto nehodu nešetřili, po dobu zásahu hasičů řídili dopravu na silnici. V sobotu odpoledne havarovalo osobní auto Moravském Krumlově, v části v Polánka. Při nehodě se zranila jedna osoba.

foto nahoře a dole – převrácená cisterna o obce Podmýče.

Zprávu najdete také ve 46. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a na www.alza.cz v sekci média a zábava, noviny, noviny regionální.