Nehody: šest zraněných, sedm poškozených aut a dvě motorky

Srážky a smyky aut, pády motorek provázely začátkem minulého týdne dopravu na silnicích v regionu. Nejvážnější nehoda se stala v úterý po poledni, kdy šestatřicetiletá žena směřovala se Škodou Fabia od Lechovic na Čejkovice. Při projíždění zatáčky jela asi příliš rychle, dostala smyk a skončila v poli, kde se s autem převrátila a otočila zpět na kola. Zraněnou řidičku transportoval vrtulník do brněnské nemocnice.

Na státní silnici I 38 mezi Olbramkostelem a křižovatkou na Kravsko a Žerůtky se o hodinu později stala další nehoda. Dvaatřicetiletý muž z Jihlavska jel s nákladním Iveco do Znojma. Pravděpodobně nedodržel bezpečnou vzdálenost za autem před sebou. Když zpomalilo, snažil se zabránit střetu a strhl volant vlevo. Tam ale v protisměru projížděla Škoda Octavia a za ní dodávka Ford Transit. Nárazu do obou aut již nezabránil. Jedenapadesátiletý muž za volantem Octavie se při střetu zranil a byl převezen sanitkou do znojemské nemocnice. Největší škoda vznikla na Octavii a Ivecu. Ford vyvázl jen s poškozeným bočním zrcátkem. Celková částka je asi sto tisíc korun. „Provoz na této frekventované komunikaci byl na dvě hodiny omezen. Dopravu jsme řídili kyvadlově v jednom jízdním pruhu,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Asi příliš rychle projížděl zatáčkou na silnici ve směru od Suchohrdel u Znojma na Těšetice dvaatřicetiletý šofér ve VW Passat minulou středu odpoledne. Po vyjetí na horizont uviděl vlevo odbočující Fiat Punto. I když začal brzdit, nedokázal již střetu zabránit. Fiat skončil v příkopu a jeho řidička i spolujezdec se zranili. Po ošetření v nemocnici byli propuštěni do domácího léčení.

Ve Znojmě se na Rooseveltově ulici v pondělí srazilo osobní auto s motorkou. Čtyřiadvacetiletý šofér ve Fordu Focus jedoucí směrem na Mariánské náměstí začal odbočovat vlevo na parkoviště. Proti němu jel osmašedesátiletý muž na motocyklu Peugeot. Zřejmě kvůli nedání přednosti došlo ke střetu a následnému pádu motocyklisty i jeho stroje na dvě zaparkovaná auta. Motorkář se přitom lehce zranil. Další dopravní nehoda, ve které figuruje motocykl a osobní auto, se odehrála v pátek na křižovatce silnice první třídy mezi Hostěradicemi a Mackovicemi. Pětašedesátiletá řidička z Jindřichohradecka jela se Škodou Fabia směrem od Lechovic a začala odbočovat vlevo na Hostěradice. Proti ní jela po hlavní silnici sanitka a odbočovala na Mackovice. Za záchranáři jel směrem na Znojmo pětapadesátiletý muž na motocyklu Harley Davidson. Žena ve Fabii pravděpodobně přehlédla motorkáře a nedala mu přednost. Ten po střetu s jejím autem upadl a lehce se zranil. Žádný z řidičů nepil před jízdou alkohol. Přesná příčina a míra zavinění všech nehod je předmětem dalšího šetření.

Iveco po střetu s Octavií a Ford Transitem u Olbramkostela.

FOTO: Policie Znojmo

Nehody 1