Nejen burčák, ženy a zpěv nabídne jubilejní ročník Burčákfestu

burčákfestJiž desátý ročník slavností částečně zkvašeného moštu z vinné révy, tedy burčáku, se uskuteční o posledním zářijovém víkendu. V nádherných prostorách Louckého kláštera ve Znojmě, bude pro všechny návštěvníky v pátek 26. a v sobotu 27. září připraven bohatý kulturní i doprovodný program, spousta gastronomických specialit a čtyři druhy burčáku od společnosti Znovín Znojmo.

„Všechno začne již v pátek od 16. 00, kdy se hosté mohou těšit na hudební podvečer se skupinou CARRIE přímo na nádvoří, cimbálovou muziku Antonína Stehlíka ve štukových sálech a hlavního hosta skupinu EDDIE STOILOW v jízdárně Louckého kláštera,“ uvedla Ilona Irmannová z pořádající agentury. Sobotní program začne již od 11. 00 a všichni budou moci strávit příjemné odpoledne se znojemskými hudebníky, jejich klavíry a houslemi ve sklepení kláštera, nebo si poslechnout skupinu EMINENT na nádvoří, popřípadě si vychutnat koncert skupiny JAVORY BEAT s Hanou a Petrem Ulrychovými v prostorách jízdárny. Hlavní atrakcí sobotního programu bude šlapání hroznů bosýma dívčíma nohama, za účelem výroby speciálního vína s názvem šlapané víno, které se uskuteční za doprovodu středověké hudby GNOMUS od 14. 00 do 16. 00 u historického kládového lisu.

Od pátku 26. září bude také poprvé v prodeji v Louckém klášteře v prodeji šlapané víno Muškát Moravský z ročníku 2013. Pro milovníky gastronomických specialit bude po oba dva dny připraveno ve všech prostorách pestré občerstvení, jako je prasátko na rožni, zvěřinový guláš, kapří hranolky, pstruh na roštu a mnohé další. Znalce vína potěší Ochutnávka Sauvignnonů, Tramínů, Ryzlinků rýnských a dalších vybraných odrůd Znovínu Znojmo, která proběhne formou placených bločků ve Štukových sálech a sklepení Louckého kláštera a to vždy od 16.00 do 23. 00 v pátek i v sobotu. Součástí Burčákfestu je i letos bohatý doprovodný program. Závody Dračích lodí a atrakce ve spolupráci s dětským světem Merlin, budou čekat na děti i dospělé kousek od Louckého kláštera, pod mostem řeky Dyje. Ti, kteří mají rádi vůni benzínu, mohou v rámci Dnů testovacích jízd ŠKODA 2014 vyzkoušet v sobotu od 12. 00 do 20. 00 v prostorách koupaliště Louka, jaký model ŠKODY jim nejlépe sedne. Na své si tak opravdu přijdou všichni bez ohledu na věk i pohlaví.

Veškeré bližší informace, novinky a program naleznete na webových stránkách festivalu www.burcakfest.cz, nebo na facebooku.

 

SOUTĚŽ

Vážení čtenáři, společně s organizátory akce jsme si pro vás připravili soutěž o pět dvoudenních vstupenek na Burčákfes. Otázka zní: Kolik druhů burčáku od společnosti Znovín Znojmo můžete na Burčákfestu letos ochutnat?

Správnou odpověď zašlete formou SMS na tel. číslo 720 993 407 nejpozději do čtvrtka 25. 9. 2014 do 12. 00. Pět vylosovaných výherců budeme telefonicky kontaktovat.