Nejprve útočil, pak byl sám napaden

 

Úsloví kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, se vyplnilo při konfliktu mezi šestadvacetiletým mužem a šestnáctiletým kamarádem jeho příbuzné ve Znojmě. Poukázala na něj osoba, která zastavila motohlídku městské policie projíždějící po Pontassievské těsně po půlnoci osoba a upozornila na skupinku na protějším chodníku. Oba výtržníci byli pod vlivem alkoholu. Naměřená hodnota útočníka dosahovala 2, 37 promile alkoholu v dechu, zraněný měl 2, 44 promile. Svědci celé události uvedli, že útočník napadeného kopnul do žeber. Zraněného převzala přivolaná záchranná služba a případ převzala policie.

O čtyři hodiny později, když strážníci prověřovali Tovární ulici, slyšeli volání z náměstí Republiky. U kašny před Městským divadlem ležel na zemi šestadvacetiletý muž, který byl v předešlé události útočníkem. Byl napaden čtyřiadvacetiletým mladíkem několika údery pěstmi do hlavy. Zraněný si stěžoval na bolest hlavy. Situace na místě byla i na dále agresivní. Hlídka proto pachatele omezila na osobní svobodě a za zády mu přiložila pouta. Svědci události strážníkům potvrdili útok na ležícího muže. Záchranka převzala zraněného a za asistence strážníka ho nejen převezla do nemocnice, ale asistovala při ošetření. I tento případ převzali policisté.

Zprávu najdete také ve 23. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, regionální noviny.