Nepraktovy vtipy jsou stále dobře naladěny

Milionům čtenářů u nás i v cizině stále přináší radost a dobrou náladu kreslené vtipy Jiřího Wintra, i když jejich autor už není mezi námi. Jeho humoristické kresby je rozesmávaly jak v časopise Dikobraz, tak v mnoha knihách, které kreslíř, humorista a spisovatel vytvořil společně s Miloslavem Švandrlíkem.

Unikátní výstavu nazvanou Léto s Nepraktou, z umělcových kreslených vtipů uspořádalo Městské kulturní středisko v Moravském Krumlově. Příznivci umělcovy tvorby, který měl pseudonym Neprakta, najdou v Galerii Knížecí dům více než stovku obrázků. Většina kreseb je barevných, některé jsou černobílé, kdy právě díky černé silné lince vynikají charakteristické i komické rysy jejich postav. „Rád jsem ….

Více najdete ve 23. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinvých stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

Fotografie jsou z vernisáže na které hrála skupina Town Band a které se zúčastnila manželka J.Wintra Daniela (na snímku vpravo).