Neuvěřitelné: Na auta si svítil laserem

Dopravní policisté pátrali v pondělí po výtečníkovi, který na silnici mezi Lechovicemi a Znojmem svítil řidičům do aut laserem. Jak se ukázalo, šlo o muže za volantem kamionu, který se policistům k svícení laserovým ukazovátkem doznal. „Hájil se tím, že chtěl takto řešit situaci, kdy jej někteří řidiči oslňovali světly do mlhy. Těm, kteří dle jeho mínění mlhovky používali nesprávně, proto posvítil do kabiny, aby je na chybu upozornil,“ popsal skutek krajský policejní mluvčí David Chaloupka. Doplnil, že šoférovo nebezpečné počínání policisté vyřešili oznámením správnímu orgánu.

Na podzim jsou běžné častější mlhy, což přináší řidičům povinnost použít světla do mlhy. Mnoho z nich však zapomíná poté, co se mlha rozestoupí, tato světla vypnout. „To je pro ostatní řidiče velmi nepříjemné, ostré světlo mlhovky je může oslnit. Všechny šoféry, proto při jejich použití nabádáme k ohleduplnosti,“ vyzval krajský policejní mluvčí.

FOTO: Policie ČR

Zprávu najdte také v 50. čísle Znojemského týdne, který je k dostání v novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.