V Podyjí je dalších šest cest průchozích

les

Po páteřní červeně značené cestě z Vranova nad Dyji až k Podmolí a dalších pěti úsecích se již mohou vydat turisté v Národním parku Podyjí. Stále uzavřené zůstávají některé stezky na Vranovsku. Blokují je popadané stromy a větve, které poničila ledovka na počátku měsíce. Mimo provoz je turistická trasa mezi Čížovem a Lukovem, kde hrozí pád dalších stromů nebo větví. Nebezpečná místa na červené trase jsou podle vedoucího strážní služby Správy Národního parku Podyjí Petra Lazárka stále například na Pašerácké stezce nebo u mostu Heleny Mniszkové. Lidé by si měli dát pozor i na Hardeggském okruhu u Čížova, kde je řada nakloněných stromů.

Uzavřeno stále zůstává sedm tras:1. Felicitin okruh na Vranovsku (červená stezka pro pěší), 2. Vranov nad Dyjí, zámek – Benátky (žlutá stezka pro pěší), 3. Odbočka k Halamáškově vyhlídce ve Vranovském lesoparku, 4. Okruh Heleny Mniszkové na Vranovsku (zelená stezka pro pěší), 5. Claryho stezka na Vranovsku (modrá stezka pro pěší), 6. Čížov – Čížovský rybník (modrá stezka pro pěší), 7. Podmolí, obec – Podmolí, křižovatka Nivky (žlutá stezka pro pěší).

Lesníci by tyto cesty měli postupně prořezat na začátku příštího roku. Práce zde zpomaluje rozmočená půda a hrozící pády dalších stromů. Právě kvůli rozmáčené půdě jsou rozježděné i některé cesty, které pracovníci parku využívali k odstranění následků ledovky. Na horší podmínky by se měli připravit například cyklisté na trase mezi Vranovem a Čížovem.

Většina značených cest v Národním parku Podyjí je tak s opatrností přístupná.

Správa parku varuje veřejnost, aby nevstupovala do lesních porostů Národního parku Podyjí a jeho ochranného pásma mimo značené turistické trasy. V lesích je stále mnoho nakloněného a visícího dřeva. Vstupem mimo turistické cesty se lidé vystavují nebezpečí ohrožení zdraví i života.