Noblesní cestovatel Miloslav Stingl byl čestným členem Globe Prosiměřice

 

Cestovatel, spisovatel a etnograf Miloslav Stingl navštívil 150 zemí a ze svých cest napsal více než čtyři desítky knih, které vyšly v nákladu přes 17 milionů výtisků. Byl pověstný tím, že na cesty, a to i do těch nejzapadlejších koutů zeměkoule, si brával kufr plný košil a obleků. V pondělí 11. května, ve věku 89 let, se vydal na cestu poslední. JUDr. et PhDr. Miloslav Stingl byl čestným členem „Klubu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda Globe“ Prosiměřice od roku 2005. „O čestné členství jsme pana Stingla požádali, protože jsme si jeho práce nesmírně vážili, obdivovali jeho dílo i odvahu. Podobně jako knihy Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda jsme i Singlovy cestopisy velmi detailně pročítali“, uvedl Jaromír Polák, který byl členem prosiměřického Klubu cestovatelů. Miloslav Stingl si zase velmi cenil a uznával činnost klubu, vážil si práce jeho členů a uznával ji jako unikátní a průkopnickou. „Napsal nám, že  …

Více se dočtete a foto najdete v 21. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

FOTO nahoře: Miloslav Stingl (vpravo) s Jaromírem Polákem.

FOTO dole: Jedna z novoročních PF, kterou M. Stingl každoročně posílal na Znojemsko cestovatelům Květě a Jaromírovi Polákovým.