Nový trenér fotbalistů Jiří Balcárek: Proti každému soupeři se musí běhat

trenér

Fotbalový tým 1. SC Znojmo převzal po Radimu Kučerovi trenér Jiří Balcárek. A navzdory zvyklostem ho čekali hned v úvodních dnech tři přípravné zápasy. Zatímco proti ruskému Permu uhráli Znojemští cennou remízu 2:2, turnaj v Sezimově Ústí jim příliš nevyšel a skončili poslední. Nejen o tom jsme s novým lodivodem Znojma hovořili.

S čím jste do Znojma přišel a co jste o něm věděl?

Věděl jsem toho o mužstvu hodně od Kuči (předchozího trenéra Radima Kučery – pozn. red.). Taky když jsme se nějakým způsobem domluvili, jsem se byl podívat na ten poslední zápas s Ústím nad Labem. Tam už o moc nešlo, takže mi to moc neřeklo. Takže teď jsem v tom prvním týdnu hráče hlavně poznával.

Měl jste už nějaký vliv na složení mužstva. Odešel třeba Motal…

Motalovi končila smlouva. Chtěl jsem ho zhruba čtrnáct dní poznat a pak se teprve rozhodnout, jestli se smlouva prodlouží. Ale on přišel sám za vedením, že by rád odešel.

Přišli i nějací nový hráči, například Hladík, který působil v Olomouci, ale původem je z Dobšic…

Jsou tam nějací hráči na zkoušku. Hladík je ze Znojma, takže jeho příchod se nabízel. Je tam i Malík, útočník Silný… Ty příchody ještě nejsou dotažené. Jsme ve fázi, kdy ty hráče zkoušíme a uvidíme, jak se osvědčí. Ale vím, že je to pro ně náročné, protože trénujeme dvoufázově.

Jak jste stačil za ten týden poznat stávající kádr?

Měli jsme devět tréninkových jednotek, které byly věnovány hlavně kondici. Aby si člověk udělal nějaký úsudek, na to potřebuje alespoň dva, tři týdny.

Přípravu jste začali hodně netradičně. Už druhý den jste v Rakousku nastoupili k zápasu proti ruskému Permu. To asi není ideální…

Je to takové trochu nestandardní. Většinou se hraje příprava až po nějaké době. Ale kluci měli individuální plány, takže už týden před tím běhali.

Jak byste remízu s Permem zhodnotil?

Určitě to byl kvalitní zápas, ale výsledek bych nějakým způsobem nepřeceňoval. Určitě musíme mužstvo vhodně doplnit.

Hned v sobotu vás pak čekaly dva zápasy v Sezimově Ústí, které vám moc nevyšly. Co to může v této fázi nabírání kondičky prozradit?

Trenérovi to něco napoví o hráči, který je v nějaké fázi únavy, jestli se ještě přinutí podat kvalitní výkon. Ukáže to charakter mužstva, Nám bohužel chybělo srdíčko a nasazení. I proti soupeři, jakým byl domácí Sokol se musí běhat.

Celý rozhovor najdete v papírovém vydání znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-26-2017-d5016501.htm?o=1