O.Lounová měla na vinobraní premiéru

lounova-titul-1

Charismatická Olga Lounová, která zpívá, tančí, závodí v autě, potápí se za žraloky a je i akrobatka, zpívala s kapelou na Znojemském historickém vinobraní. Umělkyně, kterou diváci v sobotu večer na pódiu na Horním náměstí přivítali bouřlivým aplausem, zahájila své vystoupení písní „Stará žena.“ Během koncertu zpívala songy, které složila, mezi nimi i letošní hit „Jsem optimista“. Olga Lounová vystudovala pelagickou fakultu a na konzervatoři muzikálové herectví a zpěv, hraje na klavír, kytaru a uku-lele. Ještě před vystoupením jsme jí položili několik otázek, na které ráda a ochotně odpověděla.

Ve Znojmě jste dnes poprvé nebo jste u nás už účinkovala?

Na vinobraní ve Znojmě účinkuji poprvé, je to moje premiéra. Asi před třemi roky jsem ve Znojmě zpívala na soutěži Miss.

Co říkáte publiku a atmosféře vinobraní?

Je úžasné. Lidé jsou příjemní a dobře naladění a nebude to jen tím burčákem (úsměv). Mám pocit, že na Moravě jsou lidé lépe naladěni, než v Čechách. Možná je to i proto, že je u vás lepší počasí než v jiných částech naší republiky.

Dneska slaví svůj svátek víno, jaké si ráda dáte?

Bohužel, dnes jsem za „Černého Petra“ a řídím, takže burčák ochutnají muzikanti z kapely, já ne. Ale burčák jsem koupila a vezu ho domů jako dárek, protože ho všichni chtěli.

 A kromě burčáku, které to je?

Znojemsko je vyhlášený vinný kraj, takže se mi těžko vybírá, slavné je vaše Veltlínské zelené… Ráda si dám červené a sladké růžové. Kdybych ale měla volit favorita, tak je to ……

Rozhvor pokračuje v 38. čísle Znojemského týdne, který dostanete na stáncích.