Mladíci ze Znojemska obchodovali s extází i s marihuanou


Přítrž drogovému byznysu dvou mladíků z našeho regionu učinili znojemští kriminalisté spolu se svými krajskými kolegy. Dvojice se nejdříve rozhodla zbohatnout přeprodáváním marihuany. Když zjistila, že tyto obchody moc nevydělávají, začala do distribuční sítě dodávat vlastní vypěstované zboží. „Mladší z mužů spíše investoval do in-door technologií, druhý se zase staral o samotné pěstování. Časem k tomu přidali ještě obchody s extází a dalšími drogami,“ popsal krajský policejní mluvčí Pavel Šváb.
Kriminalisté oběma nedávno sdělili obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Část drog končila také v zahraničí. Vzhledem k tomu, že se této trestné činnosti dopustili ve značném rozsahu, hrozí jim až desetiletý pobyt za mřížemi. Na soud zatím čekají ve vazbě. Případ zcela jistě neskončí obviněním jen této dvojice, kriminalisté analyzují další skutečnosti, na které přišli během prověřování a spolupracují i s rakouskými kolegy.

Zprávu + foto najdte také v 46. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho interetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, čsopisy, noviny regionální.