Objížďka na Vranov skončila, cestáři se posunují k Onšovu

 

Jednou z mála výhod nedávných velkých veder, kterou oceňují cestáři, je, že asfaltové směsi při vysokých teplotách velmi dobře přilnou a drží na opravovaných vozovkách. Včera večer (28. 7.) dokončili pokládku asfaltového povrchu silnice z Milíčovic do Vracovic a Lesné, která je již průjezdná. „V celém úseku bylo opraveno odvodnění, byly vybudovány nové propustky a vyměněna podkladní a obrusná vrstva asfaltového krytu,“ informoval vedoucí znojemské správy a údržby silnic Jaroslav Kosík. Doplnil, že práce na dopravním značení probíhají za provozu.

Silničáři se na této komunikaci ze Znojma do Vranova ode dneška (29. 7.) posunují o několik kilometrů dál. Až do poloviny září budou renovovat úsek od Onšova k serpentinám nad Vranovem nad Dyjí. „Na vozovce za provozu vyspravíme lokální poruchy a na povrch položíme mikrokoberec. Provoz bude řízen kyvadlově na semafory až v době jeho pokládky,“ popsal Kosík. Stejná oprava čeká úsek od Plavče po křižovatku u Mikulovic.

Naštěstí jen pro nákladní dopravu se od zítřka (30. 7.) uzavře vozovka z Vranovské Vsi na Šumnou. Dělníci u hotelu Club ve Vranovské Vsi upraví křižovatku se silnicí první třídy tak, …..

Další informace o opravách, objížďkách a uzavírkách silnic najdete v 31. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a na internetu na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, regionlní noviny.