Objížďky všude, kam se podíváš

objížďky 3

Doslova v zoufalství se v těchto dnech mění snaha řidičů dojet tam, kam mají namířeno. Situaci jim komplikuje nepřeberné množství objížěk. Opravuje se na mnoha místech najednou a netýká se to jen znojemského okresu.
Pravda je taková, že ministerstvo dopravy uvolnilo letos na jaře peníze na rekonstrukce silnic druhých a třetích tříd a kraj jako jejich majitel chce vše stihnout do prvních mrazů. Opravuje se ale i na hlavních tazích, dálnicích, prostě všude.
Opravy se nevyhnuly ani havarijní jedničce ze Znojma do Pohořelic, která je kvůli rekonstrukci za Branišovicemi až do 25. října uzavřena a objížďka vede přes Vlasatice. V opačném směru je průjezd zachován. S provozem v jednom jízdním pruhu musí počítat až do 24. listopadu šoféři přijíždějící do Znojma od Brna přes železniční most a Rooseveltovu ulici. V opačném směru platí do tohoto data úplná uzavírka.
Zdržení čeká řidiče na další frekventované trase ze Znojma do Vranova nad Dyjí. Cestáři zde do 4. září frézují úsek z Citonic do Milíčovic, který je tak jen částečně průjezdný. Až do tohoto dne bude mimo provoz vozovka z Citonic do Bezkova kde dělníci pracují na jejím zesílení a opravě propustku. Zrenovovaná cesta bude od 5. září sloužit jako objízdná trasa pro auta směřující na Hradiště. Úplná uzavírka na Hradišti neumožní do 31. srpna průjezd nákladním automobilům nad 3,5 tuny, kdy se ještě opravuje vozovka od kasárenské křižovatky do Citonic. Nákladní auta se tak na Hradiště dostanou ze Znojma přes Kasárna, Olbramkostel, Vranovskou ves, Šumnou, Lesnou, Vracovice, Milíčovice, Bezkov aMašovice. Od 1. do 4. září bude objížďka pro nákladní auta nad 3,5 tuny již v poloviční délce. Ze Znojma řidiči pojedou do Citonic, Milíčovic, Bezkova, Mašovic až na Hradiště. Od 5. do 27. září bude neprůjezdná silnice z Hradiště směrem na Mašovice. Objížďka pro všechna auta mimo autobusy povede ze Znojma přes Citonice, Bezkov, Mašovice a na Hradiště. Od 28. září do 30. října přes Hradiště neprojedou ani autobusy, pro které bude platit stejná objížďce jako ostatní auta. Stavbaři budou do 30. října stavět opětné zdi pod silnicí vedoucí od gránického mostu směrem na Hradiště. Doprava zde bude vedena kyvadlově.
Silničáři opravují most v Křepicích, proto je zde do 30. října uzavřena komunikace třetí třídy. Opravy uzavřely části silnic ze Šafova, směrem na Podmyče, Stálky a Nový Petřín. Další komunikace se renovují v Kuchařovicích a Mikulovicích,
Kvůli výstavbě kanalizace, pokládce potrubí hlavních řadů a přípojek jsou v mnoha obcích našeho regionu zcela nebo částečně uzavřeny silnice třetích tříd: do 4. září v Olbramkostele, do 30. října v Horním Břečkově, Lukově, Milíčovicích a Vracovicích. V Mramoticích je do 11. září neprůjezdná „trojka,“ a to od křižovatky třetí třídy směrem na Kravsko, od 12. září do 31. října bude mimo provoz vozovka od této křižovatky směrem na Přímětice.
Je toho zkrátka moc. Řidičům nezbývá než pečlivě sledovat značky a dávat si velký pozor.