Obnovený znojemský pivovar otevřel brány

 

pivovar 3pivovar 2pivovar 1

Po dlouhé odmlce se ve Znojmě znovu začíná vařit pivo. Znojemský městský pivovar vybavený novou technologií se v úterý 17. listopadu otevřel veřejnosti, a tak se mohly stovky lidí přesvědčit, jak pivovar vypadá i jak chutná nové znojemské pivo.
„Naší ambicí je vařit deset tisíc hektolitrů poctivého piva ročně především pro Znojmáky. Základními pivy budou Znojemská 11 a Znojemská 12, k tomu budeme vařit i speciály jako Stout 13, na vánoce Medovou 13 nebo Vídeňskou 10 s použitím Vídeňského sladu,“ vypočítal ředitel pivovaru Miroslav Harašta, který velmi ocenil spolupráci s městem, které jeho společnosti část areálu bývalého pivovaru Hostan pronajalo na 30 let. „Přístup města byl velice proaktivní. Každý zádrhel, který se objevil, a ty se objeví vždycky, se podařilo velmi rychle vyřešit. musím vedení města za tuto vstřícnost poděkovat,“ dodal Harašta.
Spokojen byl i starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. „Když jsme před loňskými komunálními volbami oznámili, že máme investora, který obnoví ve Znojmě výrobu piva, stali jsme se terčem kritiky opozice, že je to jen planý předvolební slib. A do roka jsme se tady sešli a otevíráme znojemský městský pivovar. Myslím, že by se ti opozičníci měli omluvit,“ konstatoval starosta Gabrhel.