Obránce Jakub Stehlík: Vídeň jsme mohli potrápit víc

Osmadvacetiletý obránce hokejových Orlů Znojmo Jakub Stehlík patří k nemnoha odchovancům v současném znojemském týmu. Orly začal podle svých slov sledovat už ve svých čtyřech letech a v šesti se stal jako žáček součástí týmu. Až na tři roky v Chomutově pak ve Znojmě strávil celou svou kariéru, a tak je jedním z nejpovolanějších, aby zhodnotil sezónu EBEL, ve které Znojemští skončili na hokejkách vídeňského týmu, kterému podlehli ve čtvrtfinálové sérii 1:4.

 

Právě uplynulá sezóna u vás byla jak na houpačce. Špatný začátek, pak jste se hodně zvedli a konec byl tak v průměru…

Takové fáze jsou normální. Nedá se začít nahoře a být tam celou dobu. To se nepovede nikomu. My jsme měli špatný začátek, pak jsme se z toho dostali, ale na konci v play off nám možná trochu chyběly síly. Měli jsme nějaké zraněné hráče a to možná ovlivnilo tu sérii.

Dalo se v ní něco udělat jinak?

Určitě jsme mohli vyhrát domácí utkání, ve kterém jsme vedli 2:0. To byl jeden z rozhodujících faktorů celé série. Tam jsme měli vyrovnat zápasy na 2:2 a bylo by všechno jiné. Mohli jsme jet do Vídně s hlavou vztyčenou, ale takhle jsme prohrávali 1:3 a věděli jsme, že je Vídeň doma neuvěřitelně silná a že to tam bude těžké.

Ale vypadalo to alespoň podle domácích zápasů, že se i s Vídní, která vyhrála základní část, hrát dalo…

To ano. Je to škoda, mohli jsme je potrápit víc.

Jaké bylo hodnocení sezóny?

Předsezónní cíle byly asi vyšší, ale vzhledem k tomu, jakou jsme měli na začátku krizi, tak jsme splnili ten postup do čtvrtfinále, kde jsme dostali Vídeň a tam už jsme mohli jen překvapit.

Mezi fanoušky se hodně spekuluje, jak to bude dál. Jestli klub zůstane v EBEL nebo se vrátí do domácích soutěží. Jak na to reaguje kabina?

V kabině se to nějak neřešilo. Samozřejmě jsme nějaké články četli, ale neděláme z toho vědu. Já osobně bych ale asi raději zůstal v EBEL. Určitě by to bylo pro diváky atraktivnější než první liga.

Co máte na programu teď?

Teď si užívám volna. Mám roční dceru, kterou jsem přes sezónu skoro neviděl, tak jí to vynahrazuji

 

Celý rozhovor najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1